Ben je van plan om binnenkort te vertrekken dan zit je goed met deze backpacker informatiesite. Vind hier het backpackers forum met de meeste gestelde vragen wat betreft voorbereidingen, tours en achtergrond informatie
Ik (mn vriend vooral) heb eigenlijk maar heel weinig flesjes scheerschuim gezien in Azie. Mn vriend heeft een middelmatig klein flesje van de Kruidvat huismerk. Verder laat hij zich gewoon scheren voor een prikkie. Soms heel mooi glad en soms wat minder, maar het is in 5/10 minuten gebeurt en je krijgt er vaak nog een gratis nek en schouder massage erbij. Wel even oppassen hoe schoon het is en de mesjes etc.
Mini-shampootjes heb ik wel in overvloed gezien. Ik heb zelf van guhl een leave in conditioner die ik een keer in de zoveel tijd na het wassen in mn haar kneed.
En ik gebruik speciale shampo tegen haaruitval want daar heb ik onwijs last van door de malerone. Ben er nu mee gestopt maar nog steeds haaruitval.
Stond vandaag bij het Kruidvat en die verkopen het ook en daarnaast hadden ze precies hetzelfde spul ook van het eigen merk!
Williams kostte €4,90 en eigenmerk €3,50
Mijn reiswebsite: bolletjeom.nl
Reisbegeleider in zuidelijk Afrika
Is er in Z-O Azie (in de grotere) steden shampoo en cremespoeling van een fatsoenlijk (bekend) merk te krijgen? Ik heb namelijk vrij dun en moeilijk haar en voor mij is een goede cremespoeling/conditioner echt noodzakelijk anders heb ik na een maand een bos stroo op mn hoofd staan...
En hoe zit het verder met zonnebrand, after sun, dagcreme e.d. Is dat ook allemaal van goede kwaliteit daar te krijgen?
Aziaten hebben een ander haartype dan wij, en veel bekende merken spelen daar wel op in door aparte producten te ontwikkelen. Precies dezelfde shampoo als bij ons is dus niet/nauwelijks te krijgen. Anti-roos shampoo is geloof ik wel te krijgen.
Wat ik zelf een aanrader vind voor op reis: Frizz Ease. Dit is een zgn haarserum, waarvan je maar een paar druppeltjes nodig hebt om je haar weer in vorm te krijgen. Werkt prima, zelfs bij een zon/zee/duikvakantie! Het spul is niet bepaald goedkoop, maar het kleine flesje gaat wel lang mee, en is dus superhandig op reis.
het haar is anders maar het is wel mode om het zijdezacht en stijl te hebben. conditioner heb ik hier ook gezien,
gezichtscreme etc moet je mee oppassen aangezien die allemaal whiteners hebben omdat dit nu eenmaal mooier is.
Zonnebrand is op een aantal plekken te krijgen dus kopen als je het ziet
Mijn reiswebsite: bolletjeom.nl
Reisbegeleider in zuidelijk Afrika
Koop een extra hoge beschermingsfactor, want:
1. iets wat factor 10 is in Azie, komt overeen met een veel lagere beschermingsfactor in Europa.
2. zonnenbrandcreme is instabiel, wanneer een flesje ouder is dan een jaar (ook wanneer het in NL gekocht is), verliest een deel van het werkzame bestandsdeel zijn werking. je hebt dus wederom te maken met minder bescherming dan op het flesje staat.
Ik heb zelf slag/krullen... dus die aziatische shampoo zal dan niet al te geweldig voor me zijn. Maja ik ben aan het backpacken dus ik zal me maar aanpassen
Dat serum klinkt als een goed idee, ik denk dat ik daar maar eens naar opzoek ga.
Ik verf (donker, ben zelf donker blond) mijn haar altijd, maar dat ga ik tijdens mijn reis (ruim 7 maanden) dus niet doen, met als gevolg dat het waarschijnlijk heel erg gaat oplichten door de zon. Heeft iemand hier nog tips voor? Want door de verf in combinatie met zon wordt mn haar geel....
ik zou voor vertek mijn haar terug verven naar een kleur die heel dicht bij je eigen haarkleur komt. Anders ga je toch wel voor schut lopen
en geel is heeeeel mooi hoor
Mijn reiswebsite: bolletjeom.nl
Reisbegeleider in zuidelijk Afrika
Hmm nou het gaat niet zo zeer om welke kleur je haar geverfd is maar er zit waterstofperoxide in de verf, en dat is de boosdoener. Deze gaat oplichten door de zon. Dus dan maakt het niet uit welke kleur ik het verf. Ik zit ook maar een paar tinten van mn eigen haar kleur af.
Ach ja ik zie wel wat er gebeurd in het ergste geval ga ik in een grote stad naar een hippe kapperszaak (haha als die er zijn) en laat ik het wel verven.
Er word hier net geschreven alsof azie achtergesteld is hahahaha.
Je kunt onwijs veel shampoo's krijgen die in NL ook te krijgen zeker in de grotere steden. Fructis hebben ze er Elvive enz.
Naar de kapper gaan is ook prima te doen ik ben in Thailand geweest en in Maleisie. In Maleisie in KL daar ben ik zelfs bij een kapper geweest die was engels en verdiende in KL zijn brood. Die had zeer goeie adviezen.
Jenny schreef:1. iets wat factor 10 is in Azie, komt overeen met een veel lagere beschermingsfactor in Europa.
Ik hoop niet dat dat ook voor Japan op gaat, het hoogste wat ik daar heb gezien was namelijk factor 4.... (en nee, ik ben geen nulletje of zo vergeten, het staat er echt: vier!)
Azie is niet achtergesteld maar de meeste shampoo's zijn wel afgestemd op Aziatisch haar (logisch lijkt me) en dat is anders. En er zit nogal een verschil in beschikbaarheid van Shampoo etc of je in Bangkok of Kuala Lumpur zit of wanneer je in Laos of Cambodja bent.
Ook ik heb meerdere kappers bezocht in Azie. eentje weigerde mijn haar kort te knippen want ik was toch zeker een vrouw! er ging na veel aandringen 3 centimeter af en meer echt niet!
Ook 2 keer mijn haar laten verven en beide keren was niet echt een succes. Ik liep nog net niet voor schut maar wanneer ze blond aanmaken voor zwart haar is de formule toch anders dan voor nederlands peperenzout dus mijn haar was een vies kleurtje geel.
Mijn reiswebsite: bolletjeom.nl
Reisbegeleider in zuidelijk Afrika
Ik was van de week bij de Lush en daar liet een van de verkoopsters me een Shampoo Bar zien http://www.lush.nl/shampoo-bars.257.0.html
Dit "stukje zeep" is speciaal voor je haar maar je kunt er natuurlijk ook andere dingen mee wassen. Je kunt het meenemen in een handig blikje. Het is klein en licht. En gaat naar het schijnt 3x langer mee dan een fles shampoo (bij goed gebruik). Ik vond het wel het overwegen waard voor een volgende reis... zeker aangezien ze er ook eentje hebben die shampoo en conditioner in een is.
Heeft iemand ervaring met deze Shampoo Bars?
Laatst gewijzigd door LadyHeather op 11 feb 2010 16:58, 1 keer totaal gewijzigd.
ziet er interessant uit!
heb in het verleden wel eens droogshampoo geprobeerd en wilde dit nu weer kopen maar de outdoorzaak had het niet meer en de gup die er werkte kende het niet eens.
Mijn reiswebsite: bolletjeom.nl
Reisbegeleider in zuidelijk Afrika