elektronica opladen op reis?

Wat kan ik het beste in mijn rugzak doen en wat niet? Deel hier de meningen samen met anderen over de reisuitrusting.
Plaats reactie
HenkJan81
Vakantieganger
Berichten: 22
Lid geworden op: 30 jan 2009 15:06

elektronica opladen op reis?

Bericht door HenkJan81 »

De moderne wereldreiziger heeft natuurlijk allerlei spul bij zich tegenwoordig, een telefoon, een ipod of bv een camera. Nadeel, al dat spul heeft natuurlijk stroom nodig! Ik zie mezelf straks niet een accu meezeulen om alles op te laden, dat zal wel kunnen bij je guesthouse/hostel, toch? Maar is dit wel een beetje veilig? Ik zit er straks niet op te wachten mijn telefoon in Thailand af te geven bij de guesthouse-mevrouw, en de volgende morgen erachter komen dat mevrouw hem aan haar kleinzoon heeft gegeven ;)
Gebruikersavatar
Jenny
Reisexpert
Berichten: 6443
Lid geworden op: 30 jan 2007 18:56
Locatie: Utrecht

Re: elektronica opladen op reis?

Bericht door Jenny »

Bij veel guesthouses op je gewoon stroom op je kamer, in sommige landen heb je wel een verloopstekker nodig. Ikzelf heb nooit problemen gehad met dingen die ik had afgegeven bij de eigenaars van een guesthouse (slechte naam ook voor je zaak...), maar als je het niet vertrouwd moet je het niet doen.
ikreis.net voor alles over reizen en fotografie
Maf

Re: elektronica opladen op reis?

Bericht door Maf »

En lang leven de zonneladers. Die zijn nu betaalbaar en voor enkel je iPod, digicam en evt een telefoon is dit zeer geschikt. Een zonneoplader met ingebouwde acu laad je overdag op (je kan zelfs bepaalde versies hebben die je aan en tas hangt) en je hebt weer genoeg voor een paar dagen. Zo ben je niet meer afhankelijk van stroom in je hostels (hoewel dit natuurlijk altijd sneller gaat ;)
Gebruikersavatar
El Niño
Reisexpert
Berichten: 3219
Lid geworden op: 12 feb 2007 13:57

Re: elektronica opladen op reis?

Bericht door El Niño »

Het gaat erom wat voor range aan voltages je elektronica aan kan. iPod kunnen meestal alles tussen 110 en 200 aan. Geen probleem. Mobiele telefoons ook. Alleen als je een apparaat hebt dat per se 220 moet hebben, kun je in sommige landen een probleem hebben. Gaat niet meteen stuk hoor, laat alleen niet.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten