Ik kan je alleen iets vertellen over Zuid-Thailand, want in het noorden ben ik (nog) niet geweest.
Ik zou Phuket overslaan, hoewel ook daar ongetwijfeld nog ongerepte stukjes natuur te vinden zullen zijn (kan Steven je misschien iets over vertellen).
Phi Phi vond ik vreselijk en erg toeristisch, weinig tot niets meer over van de Thaise cultuur, echter... prachtig is het wel, al die parelwitte stranden en kleine eilandjes! Maar de koralen zijn dood en het sterft van de toeristen.
Verder vond ik het altijd erg leuk om doelloos door de straten van de middelgrote steden te zwerven en dan met name de night markets te bezoeken. Loop gewoon een beetje rond en laat je verrassen door de vriendelijke gezichten en de overweldigende glimlach van de lokale bevolking.
Steden die ik leuk vond: Krabi Town, Ranong, Surat Thani, Trang.
Ook een aanrader: De wat minder bekende eilandjes aan de Andaman kust, zoals
Ko Chang en Ko Payam, te bereiken vanaf Ranong.
Maar ook Ko Lanta, Ko Muk,
Ko Jum, Ko Libong (!!) en het Ko Tarutao NP vond ik erg mooi en leuk.
En ondanks het feit dat het erg toeristisch is, vond ik Krabi geweldig. De omgeving daar is echt uniek!
ko Kradan schijnt prachtig te zijn, maar daar ben ik niet geweest. Ga ik volgende keer nog naartoe.
Maak vooral gebruik van het lokale openbaar vervoer en sla dan de Songtaew niet over!
Echt een leuke ervaring en veel mensen zullen een praatje met je willen maken.
Het is geweldig om ergens te stranden, want veel mensen zullen je willen helpen. Veel leuker dan samen met nog 10 backpackers in zo'n saaie minivan te stappen en zonder slag of stoot je bestemming te bereiken.
Maak contact met de lokale bevolking en wees nieuwsgierig en geïnteresseerd. De energie die je terugkrijgt is overweldigend.
Smarties (hier van het forum) is duikinstructeur op Ko Tao. Stuur hem anders even een PB.
Hij is erg leuk (en goed) en misschien kun je direct bij hem boeken.
Ik vond het in ieder geval ontzettend leuk om met hem te duiken!
Voor verhalen en/of foto's kun je ook even op mijn blog kijken (zie onder).
Verder; vooral genieten!