Pagina 1 van 2
5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 11 jan 2013 16:16
door RSrunner
Geachte forumleden
Na lang wikken en wegen, inlezen in de Lonely Planet, dit forum en de reisinformatie bekeken te hebben, adviezen van vrienden gekregen te hebben, ongeruste ouders gerust te stellen, zelfs als 25 jarige, en één flink spaarprogramma gestart te zijn sta ik bijna op het punt om ook mijn tickets te gaan boeken naar Indonesië om als doel backpackend vanuit Jakarta naar Denpasar op Bali.
Mijn doel is om zo snel mogelijk na mijn tweede studiejaar in de vakantie te vertrekken. Dit betekend dat ik op vrijdag 13 juli 2013 in het vliegtuig kan zitten, ik ben niet bijgelovig gelukkig, en de terugreis zet ik in op 17 augustus.
Wat betekend dit voor mijn reisplan? Ik ben van plan om via Kuala Lumpur te reizen en mijn ticket het land in en uit al te boeken. Waarom? Mocht ik ergens klem komen te zitten kan ik dan nog altijd een (goedkope) vlucht via Air Asia naar Kuala Lumpur nemen. Qua visum heb ik dus een 60 dagen visum nodig, gelukkig is daar genoeg duidelijke info over te vinden op het forum.
Echter met betrekking tot de invulling van de reis zie ik door de bomen het bos niet meer, sommigen reizen drie weken en wordt de trip die ik maak afgeraden, echter heb ik één week meer (niet twee, één gaat bijna verloren aan reizen via KL en jetlag) Dus mijn vraag, is het realiseerbaar of ben ik te optimistisch?
Mijn doel is in ieder geval in Jakarta om Bataviastad te zien, jetlag uit te zitten en verder erna kust-steden, dorpen en enkele rijstvelden en tempels zien en erna de oversteek te wagen, Gilli's ben ik niet over uit, misschien is het te commercieel voor mij. Tevens zou ik graag een vulkaan willen beklimmen en enkele surflessen misschien "on te way" uitproberen. Mijn middelen van vervoer zijn het liefste bussen of treinen, het vliegtuig wil ik zoveel mogelijk vermijden als er daardoor iets moois aan me verloren gaat. Dit brengt me tot de vraag, wat kan ik niet missen, welke vulkanen en rijstvelden moet ik bezoeken in welke regio's? Wat is een gedegen/redelijk beproefde route? Ik ben een leek op dit gebied en neem graag jullie adviezen ten harte.
Krijg ik trouwens problemen met de Ramadan: 9 juli t/m 7 aug, qua vervoer? Qua eten en dergelijke maak ik me weinig zorgen omdat ik dit wel discreet kan houden gedurende die periode en het lijkt me ook wel mooi om dit mee te maken. Trouwens ik reis alleen en hoop natuurlijk van hostels en dorm rooms gebruik te maken, zijn er enough travallers on te way of zal ik me eenzaam gaan voelen?
In ieder geval een hoop tekst, voordat jullie door de bomen het bos niet meer zien; Terima kasih
Roy.
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 11 jan 2013 16:49
door Jenny
Niks mis met reizen via KL, maar houd er rekening mee dat laat minute tickets bij Air Asia niet echt goedkoop zijn..... Maar de kans dat je echt klem komt te zitten is niet groot, dus daar moet je je niet druk om maken. (Een ticket KL-AMS is trouwens géén bewijs dat je Indonesië verlaat.
De kans is zeer reëel dat je aan het eind van de ramadan (Idul Fitri) overlast ondervindt. Hotels zijn eerder vol, en kamers zijn ineens veel duurder. Veel Javanen gaan naar hun familie, of een paar dagen naar Bali. De files op Bali vorig jaar waren echt bizar rond Idul Fitri.
Qua route: je hebt redelijk wat tijd om Java en Bali te zien. Heb je tijd over dan kun je er Lombok of de Gili's aan vast knopen, heb je dat niet dan blijft je op Bali. Niks om je nu druk om te maken!
Het is overigens wel een aanrader om een lokale sim-kaart te kopen en accommodatie een paar nachten vantevoren te reserveren. Ramadan is hoog-hoogseizoen. Ikzelf kies meestal voor SIMpati. Beltegoed (pulsa) is overal te koop. Vraag de verkoper trouwens om je SIM te activeren.
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 11 jan 2013 17:43
door Quvac
gaaf! wordt vast prachtige reis!
Wij waren afgelopen jaar met het suikerfeest op Jakarta en dat zorgde er voor ons voor dat alle dagtreinen van jakarta naar yogyakarta vol zaten en wij genoodzaakt waren voor een hoog bedrag de nachttrein te pakken. Eigenlijk was dit ook het enige hinder wat wij verder van het hele circus vernomen hebben! De inwoners hebben dan zelf ook vakantie dus een uigestorven tempel oid ga je dan niet vinden.
je neemt wel erg veel tijd voor je jetlag!:) heb je daar vaker zoveel last van? anders zou ik me er niet teveel zorgen om maken, eerste nacht gelijk ritme oppakken, dan kan je de dag erna echt wel wat ondernemen.
Air asia heeft tickets voor een paar tientjes dus dat is altijd een goede optie. je moet ze alleen wel ff van te voren boeken. in de laatste 3 dagen kunnen ze soms wel verdrievoudigen. (of wij hadden toevallig die pech).
je kan voor een aardige prijs bij elk bureautje wel een excursie boeken, dan maak je het snelst contact aangezien je wel in groepen gaat. mocht je alleen op je scootertje gaan ben je uiteraard eenzamer! maar wees niet bang, de hele dag zwerven er wel mensen over straat op zoek naar gezelligheid!
succes!
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 11 jan 2013 19:27
door Globetrot
13 juli valt gelukkig op een zaterdag!
Heb je een speciale reden om naar KL te vliegen of heb je je tickets al gekocht? Mijn eerste gedachte zou namenlijk zijn om op Jakarta te vliegen en terug vanaf Denpassar. Dat kan met Korean Air voor 1055 euro. Voor je Airasia tickets KL-Jakarta en Denpassar-KL zou je rond die tijd ook zo'n 175-200 euro kwijt zijn. Samen met je ticket naar KL ben je dan bijna even veel geld kwijt, maar wordt de reis er wel een stuk omslachtiger van. Omdat je bagage niet doorgelabelt wordt zul je behoorlijk lange overstaptijden aan moeten houden om er zeker van te zijn dat je de aansluiting niet mist...
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 12 jan 2013 14:28
door RSrunner
Hoi allemaal,
Bedankt voor jullie enthousiaste reacties en zeer bruikzame tips!
Na het berichtje van Globetrot kwam ik pas tot het besef dat het doorlabelen van bagage inderdaad veel tijd in beslag gaat nemen en daardoor een hoop tijd voorbij gaat wat ik in een vakantie wel beter kan besteden, misschien is een directe vlucht boeken dan ook handiger en het (beetje) extra geld wat ermee gemoeid gaat meer dan waard, thanks! Gelukkig heb ik jullie adviezen afgewacht alvorens ik ging boeken. Maar ook mede dankzij Jenny en Quvac heb ik de volle overtuiging te pakken omdat de route goed te doen is en Denpasar dan ook daadwerkelijk bereikbaar is in mijn 4,5 week vrij rondreizen (jetlag kom ik snel genoeg wel overheen ja

)
Ik heb in ieder geval nog één andere vraag over het budget, kan ik "rondkomen" voor 30 e,- per dag? Ik ben niet van plan om iedere dag aan de alcohol te gaan of uitgebreid te dineren, gewoon in een warung dus. Wegens de inflatie en de populaire toeristische route dacht ik ongeveer aan dit bedrag, exclusief evt. duik/surf-lessen en een eventuele binnenlandse vlucht maar wel met andere vormen van O.V. Klopt dit ongeveer? Het klinkt zo weinig vergeleken NL.
Bron:
https://www.aroundtheglobe.nl/reizen/in ... si317.html
Ik ga een deze dagen boeken en mijn route bepalen ivm culturele bezichtigheden e.d.. Ik hou jullie sowieso op de hoogte!
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 12 jan 2013 17:21
door Jenny
Als je met zijn tweeën reist, is een budget van 30 euro per dag makkelijk te doen. Ben je alleen, dan is het iets lastiger omdat je de prijzen voor een kamer en een dagje autohuur niet kan delen.
Ik vorige zomer net buiten Amed 200.000 rp kwijt voor een kamer (met ontbijt), terwijl ik Kuta met Idul Fitri maar liefst 300.000 rp kwijt was.
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 12 jan 2013 19:38
door RSrunner
Hmm, dat fluctueert dus tussen de 20 á 23,50 volgens de huidige wisselkoersen alleen voor accommodatie en ontbijt. 30 e,- wordt dus sowieso moeilijk om overdag en s'avonds nog van te eten en te reizen en enkele sightseeing, kan ik dan rekening houden met 40 euro of moet ik dan aan 45/50 euro of meer gaan denken? In dat geval moet ik mijn spaarprogramma verhogen..

Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 12 jan 2013 19:51
door Jenny
Deze hoge prijzen gelden alleen voor Bali tijdens de ramadan/hoogseizoen. Je hoeft er dus alleen tijdens de laatste dagen van je reis rekening mee te houden. Ook op de Gili's werden vorig jaar in augustus dergelijke bedragen gevraagd.
Java is nog steeds goedkoper, net als alle (de bekendere

) andere eilanden.
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 15 jan 2013 00:07
door RSrunner
Er heersen volgens mij hele "normale" gedachten nu in mijn hoofd. Ik heb meerdere trips kunnen vinden die mij "direct" naar Jakarta brengen via Ams en terug via Denpasar naar Ams tussen de 950 en de 1050 e,-. De prijzen zijn ongeveer overal wel gelijk met natuurlijk enkele enorme uitschieters naar boven. Vanwege het enthousiasme en de vele vragen hierover van vrienden en familie krijg ik vaker dezelfde vraag in een gesprek:
Oh tof voor je man! Met wie ga je?
- Thanks, ik denk dat ik alleen ga
Dat zou ik nu echt nooit doen, om vervolgens met allemaal commentaar te komen over hoe eenzaam je gaat worden enz.
- blabla, vrienden andere interesses, gaan voor eigen geluk.
Nu weet ik dat, in de tijd dat ik een maand ge-interrailt heb met een vriend door de EU dat je dat niet snel wordt (samen nog met een dude uit Texas met naar Milaan gereist) echter, de EU ken ik qua structuur e.d. maar Indonesië totaal niet. Bij het kopje "reisverhalen" heb ik ook maar een enkeling eruit gehaald die zich hieraan gewaagd heeft en die heeft zich ook goed kunnen "redden"
Heb ik gegronde twijfels of zal ik genoeg backpackers/gelijkgestemden tegenkomen waarmee je af en toe een deel samen kunt afleggen. Ik kom sociaal wel uit de voeten denk ik trouwens..
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 15 jan 2013 08:04
door Tikva
Laat je niet gek maken door andere mensen die niet eens weten waar ze het over hebben. In heel zuid-oost azie en dus ook in Indonesië kom je meer dan genoeg andere alleen reizende backpackers tegen.
Heb zelf dan wel als stelletjes gereisd in Indonesië dus hoeft niet persee op zoek naar gezelschap maar dit toch genoeg gehad hoor. Mijn tip zou zijn om bij het kiezen van je accommodatie even goed op te letten of het alleen losse kamers/huisjes zijn of dat er ook iets samen. Op bepaalde plekken zeker steden zoals Yogja zijn de guesthouses echt super gezellig, met gezamenlijke ruimtes waar iedereen aan het einde van de dag bij elkaar komt voor een drankje. Bij het ontbijt worden plannen gedeeld en kan je eventueel samen optrekken.
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 15 jan 2013 10:22
door Jenny
Ik heb alleen gereisd door Indonesie maar ook met een vriend. Beide geen probleem, ook toen ik de taal nog niet sprak. Geen probleem dus!
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 15 jan 2013 13:08
door patrick89
Ga zelf ook in m'n eentje en de meeste mensen in mijn omgeving vinden het maar raar en gevaarlijk. Dat zijn meestal de mensen die niet eens weten waar Indonesië ligt. ga wel een aantal groepsactiviteiten doen dus zal zeker mensen gaan ontmoeten. Al vind ik het niet erg om alleen te zijn maar het is toch wel leuk om dingen te kunnen delen.
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 15 jan 2013 14:38
door ricardobuma
Tuurlijk zijn er momenten dat je meer op jezelf bent, maar er zijn zoveel gelegenheden om reizigers te ontmoeten; in het hostel, tijdens excursies, in bussen of treinen. Don't worry, de meeste reizigers die alleen gaan trekken vaak toch wel naar elkaar toe.

Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 21 jan 2013 04:21
door rindubali
Als je als backpacker niet van toeristische bestemmingen houdt en echt de Balinese cultuur wilt ervaren, dan zou ik je adviseren om het eiland Nusa Penida te bezoeken. Ik logeer dan meestal bij een balinese familie, die het echt leuk vinden om je te ontvangen, lees er maar eens iets over op deze site: [verwijderd] of stuur een berichtje naar mij, dan kan ik je dat adresje geven.
Hans
Re: 5 weken backpackend door Bali naar Java.
Geplaatst: 24 jan 2013 23:31
door RSrunner
Koreanair was tot nu toe de goedkoopste. Tijdje bezig geweest met voorbereiden voor vlucht te boeken -> Via mijn bank een creditcard aangeschaft als student zijnde met een limiet van 1000,- welke direct van je betaalrekening gehaald wordt de dag erna, dus geen rente ideaal
Wat blijkt nu? Internet Explorer kon mijn gebruikersnaam niet veriëferen voor KoreanAir, Google Chrome wel, echter die blokkeerde de securecode naar Mastercard wat ik niet zag, volgende poging toen ik na de time-out doorhad dat het om een pop-up ging waren de prijzen ineens met 50 tot 100 euro gestegen.
Nieuwe hoop gevestigd op morgen als mijn voorlopige reserveringen misschien niet meer in het systeem zitten, en de prijs weer "te doen" is..
## Kon het toch niet laten om nog één keer te proberen voor het slapen gaan en het systeem was weer goed!
Heenreis:
Ik vertrek s'avonds vanuit A'dam via Seoul (3 uur tussenstop) naar Jakarta op dinsdag 16 juli en kom op woensdag 17 juli rond 21:00 aan.
Terugreis:
20 augustus vanuit Denpasar, Bali om 02:30 om op 20 augustus om 17:30 aan te komen in onze hoofdstad.
Very excited at the moment, wordt moeilijk om de slaap te vatten. To do list: paspoort verlengen (heb niks moeten doorgeven aan airport, gebeurt bij inchecken) en erna 90 dagen van tevoren een 60 dagen visum regelen bij de Ambassade.