Ik vlieg op Hanoi en heb bedacht om dan van daar eerst Halong Bay te doen en dan naar Sapa te gaan, om vervolgens de grens over te gaan naar Laos. Aan het einde van mijn reis zal ik via Cambodja weer Vietnam binnenkomen.
Kan iemand me vertellen of je vanuit Sapa zelf trekkings kan regelen als je gewoon een nachttrein Hanoi-Sapa boekt? Ik ben niet zo van de georganiseerde uitjes.
En Halong Bay is zeker makkelijker met een tour juist?
Belangrijker nog: zou iemand me wat meer kunnen vertellen over hoe ik het beste kan reizen? Ik zit met name met de route van Sapa->grens Laos->Noord-Laos. Zijn er makkelijke verbinden vanaf Sapa naar de grens? Ik kan bij Tay Trang (V) de grens overgaan of bij Nam Xoi (V), dat ligt er natuurlijk aan wat ik wil zien in Laos. In Noord-Laos heb ik het volgende op mijn lijstje staat:
- Muang Sing/Luang Nam Tha/Nam Ha NP
- Nong Khiaw/met boot over de Nam Ou/evt. Muang Ngoi
- evt. Phongsali
- evt. Phonsavan
Nu is Phongsali erg ver in het noorden, en Muang Sing/Luang Nam Tha/Nam Ha NP juist weer erg ver in het westen en zou ik waarschijnlijk over Luang Prabang moeten gaan, waar ik al eens ben geweest en misschien liever oversla. Maar ik moet toch ooit naar het Zuiden afzakken en ik vrees dat ik dan route 13 moet nemen? Weet iemand dit? Ik heb zo'n vermoeden dat rondreizen in Noord-Laos echt een kleine hel is en ik kom er echt niet uit. De reisgidsen helpen enigszins maar om echt erachter te komen hoe ik van A naar B kom, blijkt lastig.
Zijn de 4 gebieden die ik wil aandoen evident te bereizen vanuit elkaar, en welke grensovergang past daar het beste bij (en hoe kom ik vanuit daar bij mijn 1e bestemming)?
Is iemand bekend met het Noord(oosten) van Laos en de grensovergangen daar naar Vietnam?
Super bedankt! Heb even vet gedrukt waar ik graag info over zou willen van jullie, voor de handigheid.
