15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Stel hier je vraag over stageplekken of (vrijwilligers) werk in het buitenland.
Plaats reactie
Erik
Site Admin
Berichten: 9955
Lid geworden op: 11 jul 2003 15:50

15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Bericht door Erik »

Wie weet het antwoord op deze vraag?
Hallo. Ook ik wil erg graag vrijwilligerswerk doen. Ik ben 15 jaar en als ik zo op internet kijk moet je daar toch wel wat ouder voor zijn. Ik ben dit jaar naar Sri Lanka geweest en heb daar verschillende weeshuizen en scholen gezien voor o.a gehandicapten kinderen/mensen. Zij hebben mijn hart gestolen. Alleen wil/kan ik niet wachten om die kinderen/mensen te helpen tot ik in de 20 ben. Wat nu? zijn er projecten voor jongeren waar ik wel heen zou kunnen?
alvast bedankt.
Gebruikersavatar
Jenny
Reisexpert
Berichten: 6443
Lid geworden op: 30 jan 2007 18:56
Locatie: Utrecht

Bericht door Jenny »

Wil je met je ouders gaan of alleen? Wil je perse naar Sri Lanka of is Europa ook goed (daar worden immers ook nuttige dingen gedaan)?

http://www.Xplore.nl is een programma van Buza om vrijwilligerswerk onder jongeren van 12-30 te bevorderen. Kijk eens op de site van alle organisaties die daar bij aangesloten zijn.

Op http://www.siw.nl vind je projecten voor jongeren vanaf 16 jaar, maar tot je 18de kun je alleen binnen Europa weg.

Succes met zoeken!
ikreis.net voor alles over reizen en fotografie
emanuel

Hogar Emanuel

Bericht door emanuel »

Mocht ze nog steeds intresse hebben om vrijwilligerswerk te doen dan kan ze mischien wel bij ons terecht. Wij zijn een weeshuis in San Pedro Sula, met momenteel 82 kinderen.

Als ze oud genoeg is om zelfstandig zo'n reis te maken, dan kan ze denk ik wel bij ons aan de slag.

Mocht ze nog vragen hebben dan kun je altijd terecht bij mij via volunteeremanuel@yahoo.com.

Bedankt, Yann
AWeijs
Berichten: 1
Lid geworden op: 26 mei 2011 11:55

Qreply

Bericht door AWeijs »

Bijna dezelfde vraag; ik ben/wordt 15 jaar en wil heel graag vrijwilligerswerk doen in Afrika, een steentje bijdragen aan de ontwikkeling daar, vooral door lesgeven, Engels is bijvoorbeeld mijn sterkste kant. Is er een manier om daar subsidie voor te krijgen, en is er wel een organisatie die überhaupt mensen van 15 vrijwilligerswerk laat doen? Ik hoop op snel antwoord.

André
Sole
Reiziger
Berichten: 41
Lid geworden op: 13 apr 2011 20:04

Re: 15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Bericht door Sole »

Hoi,

Ik ken 2 christelijke organisaties die verschillende vrijwilligerswerk reizen organiseren vanaf 15 jaar. Je hoeft zelf niet gelovig te zijn of lid van een kerk om deel te nemen, maar je moet er wel voor open te staan om mee te gaan naar een plaatselijke kerk, met elkaar te zingen en bidden. Als je interesse hebt, kun je onderstaande links eens bekijken.

Livingstone Reizen = http://www.livingstonereizen.nl/
World Servants = http://www.worldservants.nl/ (vanaf 16jr)


"Wat betekent het dat Livingstone christelijk is? Hoe kom ik dat tegen op mijn reis?
Livingstone en de projecten werken met het christelijk geloof als basis. Op de projecten wordt regelmatig voor het eten gebeden, over geloofszaken gepraat en op zondag bezoek je een kerk.
Er is dagelijks tijd voor bezinning; er kan bijvoorbeeld een stuk uit de Bijbel worden, een gebed of gedicht gelezen worden. Alle jongeren zijn welkom bij Livingstone. Op een werkvakantie ontmoet je dus jongeren met verschillende levensvisies. Livingstone vraagt daarom al haar deelnemers de verschillen te accepteren en respect te hebben voor elkaar." "Wat zijn de leeftijdsgrenzen? Kan ik toch mee als ik ouder ben dan 35? Livingstone zet zich in voor jongeren in Nederland. Om te zorgen dat jongeren zich qua leeftijd thuis voelen in een groep, hebben we een minimum leeftijd van 15, 17 of 18 (dat verschilt per reis) en een maximum leeftijd van 35 jaar."

"Moet je meelevend lid van een kerk zijn om met een World Servants-project mee te kunnen?
Het geloof in Jezus Christus is de basis van het werk van World Servants; Jezus leert ons de ander te dienen in deze wereld. Zo zijn er iedere ochtend dagopeningen en bezoek je op zondag de plaatselijke kerk. Je bidt, zingt en discusieert met elkaar. Dit alles vindt plaats in een open sfeer en met respect voor de verschillende kerkelijke achtergronden. Ook als je niet gelooft maar wel actief mee wilt doen aan deze onderdelen, ben je als deelnemer van harte welkom." "World Servants heeft in 2011 projecten in 14 landen. Klik op de landen voor informatie of bekijk de projecten van 2011 per categorie: 16 - 24 jaar | 21 - 40 jaar | 21 jaar en ouder | 25 - 75 jaar | ervaren deelnemers | bestaande groepen | ambassadeurs | alle projecten"
Tessa Thepen
Berichten: 1
Lid geworden op: 15 jan 2012 19:30

Qreply

Bericht door Tessa Thepen »

Hoi iedereen, ik zie dat dit forum alweer een paar jaar oud is, maar ook ik ben vijftien jaar en ik doe nu vwo 3.
Ik zie het nut er niet van in om in Nederland te blijven, mijn toekomst hier is mijn vwo diploma halen, studeren, dan ben ik inmiddels al eind twintig, en dan een goedverdienende baan krijgen, en op mn 90e achter de geraniums zitten. maar ik wil niet zo'n standaard leven hebben, ik heb veel meegemaakt in mn leven en ik wil weg hier, van alles. Ik wil andere mensen helpen om een goed bestaan op te bouwen, ookal ben ik nog maar vijftien. Het liefst zou ik de hele wereld rondreizen met een rugzak en werken of helpen, daar zou ik al genoeg aan hebben Iemand suggesties waar ik terecht kan?
Alvast bedankt! Tessa
erikajanse
Berichten: 1
Lid geworden op: 06 dec 2009 22:18
Contacteer:

Re: 15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Bericht door erikajanse »

Hoi,

De enige organisatie die vrijwilligerswerk aanbiedt vanaf 15 jaar en die ik ken is http://www.livingstonereizen.nl/
En anders moet je zelf op internet lokale projecten opzoeken. Het probleem is dat je als 15-jarige minderjarig bent, en dus veel dingen onder begeleiding moet doen, bijv. vliegen. Je zou dus eigenlijk met iemand samen moeten gaan die 18 jaar of ouder is, dan maak je al meer kans.

Als je mensen echt wil helpen is het belangrijk dat je kennis opdoet, dus ik zou eerst je VWO afmaken en daarna een studie kiezen die hierop gespecialiseerd is. Bijv. ontwikkelingsstudie. Tijdens zo'n studie krijg je genoeg ruimte om stage te lopen en praktijkervaring op te doen in het buitenland en je doet veel kennis op. En na je studie kun je gaan doen wat je wilt.

Wat je ook kan proberen als je erg van reizen houdt, is om een zomer campingwerk te gaan doen in Europa. Op een Nederlandse camping in het buitenland moet je vaak wel 17 of 18 zijn. De grootste kans heb je op Nederlandse, kleine, particuliere campings. Maar als je bijv. met 15 jaar in Nederland kan beginnen, kun je wel mooi ervaring opbouwen. Als je 18 jaar en ouder bent is reisleiding en werken op een cruiseschip ook een optie. Het is beide keihard werken, maar je komt wel op een heleboel mooie plekken. Mijn tip is: oriënteer je nog 2 of 3 jaar, zodat je oud genoeg bent en begin nu met een baantje in Nederland, bijv. in een winkel of horeca, zodat je enige werkervaring hebt. Zonder Nederlandse werkervaring, wordt werken in het buitenland lastig.

Als je heel erg geïnteresseerd bent in vrijwilligerswerk enz. zou ik als ik jou was er ook een beetje in verdiepen. Veel mensen hebben een eenzijdig beeld van vrijwilligerswerk. Ik raad je aan het volgende boek te lezen: En je ziet nog eens wat door Renske van der Greef. Dit gaat over 2 vriendinnen die na hun middelbare school vrijwilligerswerk gaan doen in Afrika en hoe de realiteit zo anders is dan ze hadden gedacht. Als laatste: als ontwikkelingsproblemen en ontwikkelingslanden je interesseren, vraag aan je school of ze contact opnemen met Cross Your Borders. Dit is een organisatie die een 3-daags interactief project hierover geeft voor HAVO en VWO. Ik heb zelf voor hun gewerkt en het is een groot succes. http://www.crossyourborders.nl/

Succes!
Tessa Thepen
Berichten: 1
Lid geworden op: 15 jan 2012 19:30

Re: 15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Bericht door Tessa Thepen »

Hee Erik,
Hartstikke bedankt voor je reactie!
Hier heb ik denk ik wel wat aan.

Groeten!
Melanieee
Berichten: 1
Lid geworden op: 26 aug 2012 10:56

Qreply

Bericht door Melanieee »

Hee Tessa , ik ben ook 15 en ik wil ook heel graag , het liefst nu al , vrijwilligerswerk doen in het buitenland. ik zag je berichtje en dacht ik misschien is het leuk om ( ooit ) samen te gaan ! Dan zijn we in ieder geval niet alleen .. En oohja , een vriendin van mijn moeder heeft een project in india , als je dat leuk vind kan ik je daar wel meer informatie over geven !
Groetjes Melanie :)
TimJan
Berichten: 4
Lid geworden op: 03 nov 2012 14:41

Re: 15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Bericht door TimJan »

Kijk eens op ..dit is een heel bebouwbare organisatie en het werk is top.
Je moet alleen betalen.
Laatst gewijzigd door Tikva op 03 nov 2012 19:58, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: spam
Lindey

Qreply

Bericht door Lindey »

Hallo,
Ik en een vriendin van mij zijn nu 14 en willen in de zomer van 2013 ontwikkelingswerk gaan doen (dan zijn we 16) we hebben al veel op internet op gezocht en we hebben de site; project-abroad.nl gevonden, hier is het voor een groot deel gratis en hoef je alleen voor de vliegtickets en de inentingen te betalen. maar wij hebben ook gehoord van een organisatie waar je voor de vliegreis spaart met een hele groep die dit doel heeft. Weet iemand hoe deze organisatie heet?
groetjes
Reismeis
Reisexpert
Berichten: 2851
Lid geworden op: 10 jul 2011 23:31

Re: 15 jaar kun je dan vrijwilligerswerk gaan doen?

Bericht door Reismeis »

Bedoel je World Servants?
..take nothing but memories, leave nothing but footprints..
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 19 gasten