Ben jij in Krabi geweest

Stel hier al je vragen over het Zuid-oostelijke gedeelte van Azië.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
bolletjeom
Reisexpert
Berichten: 11085
Lid geworden op: 05 okt 2006 11:04
Locatie: amersfoort

Ben jij in Krabi geweest

Bericht door bolletjeom »

Hallo Allemaal.

Zoals het er uitziet mag ik een nieuwe reis gaan begeleiden.Van Singapore naar Phuket.
Ik kom dan ook op plekken waar ik nog niet eerder geweest ben. Natuurlijk kan ik googelen en de LP lezen maar ik ben benieuwd wat jullie van Krabi vonden. Welke plek ben je geweest? heb je een toertje gedaan dat je kunt aanbevelen? of een eetplekje dat je de moeite waard vond?
Eigenlijk alles wat ik ook kan lezen in de LP maar dan met een oordeel van een gebruiker.

Tegen de tijd dat we hier zijn hebben we al een flinke portie snorkel en strandhang mogelijkheden gehad. Ik zou graag willen horen of jullie hier iets anders hebben gedaan. Persoonlijk ben ik erg nieuwsgierig naar een kayakmogelijkheid hier.
Mijn reiswebsite: bolletjeom.nl
Reisbegeleider in zuidelijk Afrika
Tikva
Reisexpert
Berichten: 4874
Lid geworden op: 22 mar 2007 17:43
Contacteer:

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door Tikva »

Krabi beetje tegenvallen, we waren er naar toe gegaan omdat er volgend de LP het mooiste strand van thailand in de buurt bevond. Strand was echt wel mooi hoor maar zeker niet het mooiste.. (wat je dan dus wel verwacht)
Ook erg druk met veel toeristen.
Krabi zelf als plaatsje ook weinig bijzonders.. kan je dus niets vertellen waar je wat aan hebt.
http://www.gezinopreis.nl 2014: Vietnam Cambodja & Thailand. 2013: Curaçao, Tallinn, IJsland Canada & NY
Gebruikersavatar
kohraya
Reisexpert
Berichten: 1508
Lid geworden op: 01 dec 2006 12:16
Locatie: België

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door kohraya »

Ik was er rond kerst 2005. En zo'n 10 jaar daarvoor ben ik er ook geweest.
Het was verschrikkelijk veranderd. Het backpackers sfeertje was helemaal weg en heeft plaats moeten ruimen voor dikke toeristen met bloemetjes hemd en gouden kettingen. Op het 'mooiste strand' staat nu een luxe hotel die het uitzicht helemaal verpest.
Maar als je met één van de vele boottours mee gaat, ben je even weg van dit alles en krijg je een paar onbewoonde eilandjes met maagdelijke stranden voor jou alleen ... en voor de andere inzittenden van het bootje ... en voor die van de 10 andere bootjes. Maar het blijven leuke tochtjes met mooie snorkelmogelijkheden.
Krabi zelf is niets aan. Alles speelt zich af rond Ao Nang met zijn mooi/mooier/mooiste stranden (en die laatste zit vaak inbegrepen in zo'n tour).
Tussen Phang Nga en Krabi ligt Than Bokkharani National Park. Niet groot. Op 2 uurtjes heb je het wel gezien. Maar er zijn zelden toeristen en het ligt verscholen tussen enkele karstbergen met veel vegetatie en allemaal kleine watervalletjes (niet hoger dan een halve meter) en daardoor een verkoelende plek. 't Heeft een beetje de sfeer van Kanchanaburi maar dan paradijselijker en in miniatuur. Zwemmen mag.
Ik weet niet hoe je reis verder loopt na Krabi, maar Phang Nga is ook een must see in deze regio en natuurlijk ook Phi Phi.

ps: één van mijn highlights was trouwens een stevige massage door een travestiet ... terwijl ik dacht dat het lekker stuk aan het onthaal me zou masseren _O-
zaratoestra
Reisexpert
Berichten: 1123
Lid geworden op: 22 feb 2010 12:15

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door zaratoestra »

Ik kan me alleen maar aansluiten bij bovenstaande.
2 jaar terug gelogeerd naast Krabi in Ao nang. Wel rustiger en op 15' lopen van Krabi. Krabi echter is niets aan. mc Donalds, overal restaurants,winkeltjes,kraampjes,ene duikzaak naast de andere.
Net of je loopt op een spaanse boulevard :-)
Het stukje strand aan krabi ligt vrij vol. ook constant you want massage sir, madame.hatelijk.... nee, ik wil geen fucking massage.
Ook niet zo'n 'mooi' zand.

We wilden op ons budget letten naar slaping toe, maar namen dan wel toertjes om te gaan snorkelen richting Ko Phi Phi. stupid.
Maya bay is een echte klassieker, maar echt wel heel mooi. Voor de rest weet ik niet precies waar we gaan snorkelen zijn.
Krabi zelf is voor mij geen hoogvlieger. Wel leuk om je eens te laten gaan in een resort voor 1 nachtje en een buffetje en lekkere massages mee te scharrelen.

In de buurt van Krabi kan je wel leuk scootertochtje maken, maar ook weer niet wauwww, gewoon om er eens uit te zijn. Ook warmwaterbronnen / zwembaden en zo hete watervalletjes aan een riviertjes. Zooo prettig als je als een gekookte garnaal eruitziet na een boottochtje in Phang Nga streek.
ChiangMaifriend
Berichten: 7
Lid geworden op: 09 jul 2010 12:46

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door ChiangMaifriend »

Krabi is een goed aankomstpunt om van daaruit wat rond te scooteren, maar een nog beter uitgangspunt om die eilandjes te hoppen. Alhoewel daar ook weer goedkopere alternatieven zijn zoals Van Krabi Airport naar Krabi town 600bht Taxi en met speedboat naar Koh Lanta +/-400bht /pers , wij zijn van Krabi Airp naar Leam Kuerd Pier gereden 600bht, en dan 45 min met een lokale longtailboat naar Koh Pu (ligt op de lijn naar Koh Lanta) voor 40 bht/pers, zo hadden wij voor deze eerste trip reeds 320bht gespaard, en zo zijn er veel. Indien flexibel in reisdata, zeker aan te raden, een lidmaatschap (gratis) bij Air Asia, in november 2009, 6 vluchten binnenland Thailand voor 2 personen voor 68€ (speciale aanbieding van gratis vluchten), dit jaar november, BKK naar Denpassar (Bali), Bali naar Kuala Lump, en Kuala Lump naar Phnom Penn voor 2 personen 147€ (jawel) maar dat kan alleen wanneer men flexibel is in reisperiode. Eten, streetfood als men dat graag eet, heerlijke soepen... 20 bht, pad thai 2 pers +2 flessen water 70 bht, currys voor 45 bht, ontbijten voor minder dan 100 bht, fruit allerhande in plastiekzakjes 20-25 bht heerlijk. En ja, aan de kuststreken, Phuket, Ao Nang (is sowieso een paradijs voor de Zweden, Noren en Duitsers) , Khao Lak zijn sowieso een ferm stuk duurder dan het noorden of oosten. Ook kan er vaak lokaal voor enkele bht gereden worden of gehicked, zelfs kosteloos. Leer je de inlanders kennen, vriendshappen sluite, en ziet men dingen die men anders nooit zien zal. Eten gaan op nightmarkets, of iets kopen in de 7/11 drank en dergelijke, kan bijna niet goedkoper. Als men mobiel zijn wil en ergens langere periodes verblijven wil kan men ook afdingen..
Er zijn expats die daar wonen met een "pensioentje" van minder dan 1000€, met vrouw kind en wagen. Slapen kan vanaf 1,5 € indien men zich werkelijk tot het minimum kan beperken (bambuhut-matras) streek PAI t/m de super de Luxe kamers +3000€ per nacht. Wij zijn iets oudere backpakers, en haten muggen of andere 4 of 6 benige bezoekers, en onze limieten liggen dus iets hoger (bed, douche met warm water en aircon) maar bijna NOOIT duurder dan 600bht per nacht voor 2 personen, uitzonderingen in LAOS, maar 23€ op 100mtr van de Mekong(Vientiane) in een klasse guesthouse.. moet af en toe kunnen. Natuurlijk is de ene zijn smaak mischien voor de andere niet goed genoeg, maar er is daar altijd voor elk wat wils. Steeds eens nakijken via "Tripadvisor", LP, of andere Travelguides.... Nooit meer dan de eerste nacht boeken, dan kan men opstappen indien het iemand niet bevalt, en men iets beters gevonden heeft(dikwijls voor minder geld). Ik kan hier nog uren verder schrijven, maar wens jullie niet te overdonderen met mijn erbaringen, het is zooooooo mooi zelf te ontdekken. Sakai Dee Krap et See you in Asia.
Margahayu
Reiziger
Berichten: 41
Lid geworden op: 30 mar 2009 22:52
Locatie: Eindhoven

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door Margahayu »

Het is jammer dat er 's avonds in de (nederlandse) zomermaanden geen longtailboten van en naar Railey beach varen. Je kunt er wel zelf een charteren, maar daarvoor willen ze meer geld. Waarschijnlijk beginnen de schippers met 2000baht voor een retourrit, maar met wat gepingel kan dit tot 1200baht teruggebracht worden.
Gebruikersavatar
jdeheij
Reiziger
Berichten: 77
Lid geworden op: 20 apr 2010 23:55
Contacteer:

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door jdeheij »

Ik ben in de buurt van Krabi geweest. Naar Railay Beach. Echt supermooi en alleen te bereiken per boot omdat het omgeven is door Clifstone rocks. Loved it!
Arjan van Dooren
Berichten: 3
Lid geworden op: 11 nov 2010 23:36

Re: Ben jij in Krabi geweest

Bericht door Arjan van Dooren »

Verdorie, ik zit nu in Krabi en hoopte dat er wat positiever over te melden was, maaar idd wat een hoop families hier. Zijn er uberhaupt backpakers hier? Ik zit in zo'n bungalow een eindje van de zee af en ik vraag me af of ik hier makkelijk andere backpakers tegen zal komen. Anyway ik ga waarschijnlijk ook zo'n tour boeken of met een longtailboat naar railay bay. Op dit moment moet ik echter wel zeggen dat het me tegenvalt.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 10 gasten