Tips voor actieve vakantie australie met camper

Stel hier al je vragen over Australië. Van budget tot visums en van campers huren tot aan de beste stranden.
Plaats reactie
bodevocht
Berichten: 1
Lid geworden op: 23 sep 2017 11:38

Tips voor actieve vakantie australie met camper

Bericht door bodevocht »

Wij gaan half februari 6 weken naar australie voor de eerste keer. Wij houden van avontuur, actieve vakantie, duiken (hebben al duikbrevet), hiken, surfen(om te leren misschien als niet teveel tijd/geld kost,feesten en lekker eten.

Onze route zal worden:
Syndney- vlucht of treinreis naar brisbane, met camper naar cairns - Vlucht van cairns naar Alice springs daar paar dagen outback in - vlucht/treinreis Alice springs naar adelaide
Camper van adelaide via GOR naar Melbourne

Iemand tips Hoelang op elke plek te verblijven en tips wat zeker te moeten zien/doen met onze persoonlijke voorkeur van avontuur en actieve vakantie in 6 weken tijd?
Ook afgewisseld met betaalde activiteiten maar vooral het zelf verkennen zonder teveel tours?

Qua weer is het bijna altijd mooi weer op de plekken waar wij naartoe gaan toch? Echt warme kleding hoeft niet mee dachten wij zo behalve warme trui klopt dit?

Alle tips zijn welkom en altijd leuk verhalen van mensen te horen due het al beleefd hebben!
Gebruikersavatar
Kims
Reisexpert
Berichten: 1689
Lid geworden op: 04 mar 2009 05:37
Locatie: Crescent Head, Australie

Re: Tips voor actieve vakantie australie met camper

Bericht door Kims »

Hi,

Wow, dat is een flinke trip voor 6 weken, erg ambitieus in mijn ogen en heel veel rijden, maar dat is ieder voor zich.

Onder het Reisgids gedeelte op deze site kun je onder het Australië gedeelte heel veel info vinden en er zijn ook veel posts op dit forum met voornamelijk tips over reizen langs de Oostkust.

Qua weer zal het voornamelijk warm en vooral heel heet zijn, maar richting eind maart kan het in het Zuiden ook fris en nat worden. Het is dan herfst en het Zuiden heeft 4 seizoenen. In het tropische Noorden is het het moesson- en cyclonenseizoen als jullie er zijn met de meeste cyclonen in februari en maart over het algemeen. Het kan meevallen maar hou de weerberichten in de gaten, want het kan zorgen voor overstromingen, stormen en wegafsluitingen. Buiten dat, is het verre van aangenaam om te reizen in deed tropische moesson. Het is ontzettend benauwd en heet, echt geen aanrader. Actief zijn is dan erg moeilijk, geloof me!

Rond Alice is het qua temperatuur dan prima, maar regelmatig zakken de tropische regens van het noorden naar het Zuiden met alle gevolgen van dien. "Rond" Alice kun je je trouwens makkelijk weken vermaken. Uluru, de Olga's en Kings Canyon is al een trip van minimaal 3-4 dagen (schitterende wandelingen!!), maar ook de West MacDonnell Ranges zijn zeer de moeite waard en nog veel meer.

Mochten jullie de mogelijkheid hebben, zou ik overwegen om van Brisbane naar Alice te vliegen ipv vanaf Cairns. Je kan wel wat ten Noorden van Brisbane reizen, maar ik zou niet helemaal naar Cairns gaan in die maanden. Als jullie wel gaan, zorg dan dat je de meeste tijd zuidelijker doorbrengt want dat zal het meest aangenaam zijn en je de meeste mogelijkheden geven om een leuke, actieve tijd te hebben!

Heel veel plezier in ieder geval!
Travel is the only thing you buy that makes you richer!
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten