Zwanger worden en malaria

Heb je vaccinaties of misschien malaria pillen nodig? Welke ziektes zijn er in een land? Maar ook alle andere vragen over je gezondheid zijn hier te vinden.
Plaats reactie
safarifan
Berichten: 1
Lid geworden op: 22 jun 2017 09:57

Zwanger worden en malaria

Bericht door safarifan »

Hoi!

Ik ben bezig met het plannen van een reis voor 2018 (nog ver weg dus). Het betreft een reis naar malariagebied en het is mij uiteraard bekend dat malaria en zwangerschap geen beste combi zijn.
Mijn annuleringsverzekering biedt dekking tegen annulering wegens zwangerschap, dus dat is geen probleem.

Nou vroeg ik me alleen af..... als je probeert zwanger te worden; hoe lang van te voren is het dan nodig om te stoppen met "proberen" voordat je op vakantie gaat zonder risico te lopen?
1 maand (lees: 1 cyclus)?? Of zie ik iets over het hoofd?
Ik heb al wel begrepen dat je na het gebruik van Malarone nog 2 weken moet wachten.

Ik hoop dat iemand hier wat meer informatie over heeft. Anders ga ik even langs de huisarts/ggd uiteraard, maar er zullen vast meer mensen zijn met dit dilemma.
AnnemiekeinZA
Reisexpert
Berichten: 327
Lid geworden op: 20 apr 2017 16:38
Locatie: Somerset West,
Contacteer:

Re: Zwanger worden en malaria

Bericht door AnnemiekeinZA »

Ik denk dat je deze vraag beter aan een arts kan vragen, die kan je het beste helpen.
Groet uit Zuid Afrika, Annemieke


https://reizenzuidafrica.eu
Erik
Site Admin
Berichten: 9955
Lid geworden op: 11 jul 2003 15:50

Re: Zwanger worden en malaria

Bericht door Erik »

Misschien dat de @TravelDoctor hier een antwoord op heeft.
Gebruikersavatar
TravelDoctor
Wereldreiziger
Berichten: 120
Lid geworden op: 05 mar 2009 22:02

Re: Zwanger worden en malaria

Bericht door TravelDoctor »

Het is inderdaad niet verstandig om een reis te maken door malariagebied als je zwanger bent.
Je zou dan minimaal 1 gehele cyclus voor de reis moet stoppen met proberen. Maar ik snap de vraag niet helemaal goed want als je nu zwanger zou raken dan ben je net uitgerekend in die periode? Dan is het ook niet verstandig om te reizen
Travel Doctor reizigersadvisering en –vaccinaties is een franchise-organisatie van gespecialiseerde huisartsen voor de vaccinatie van reizigers. Chris Broekmeulen, huisarts, zal in samenwerking met Around the Globe vragen van bezoekers beantwoorden.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 13 gasten