Reisverzekering: goede hulp in geval van minder goede gezondheid/psychische klachten

Altijd al willen weten of het mogelijk is om de reis te maken die je al jaren wilt gaan doen met het budget die je voor ogen hebt? Of wil je weten welke verzekering het beste bij jouw reis past?
Plaats reactie
roosthehague
Berichten: 2
Lid geworden op: 27 apr 2016 16:47

Reisverzekering: goede hulp in geval van minder goede gezondheid/psychische klachten

Bericht door roosthehague »

Ik ga in juni voor 2,5 maand backpacken in ZO Azie (Thailand, maleisie, indonesie waarschijnlijk).

Nu is het zo dat ik vrij gevoelig ben voor kwaaltjes, en daarbij ook angst/paniek klachten heb gehad in het verleden. Daarom vind ik het heel belangrijk om een reisverzekering te hebben waarbij ik bij (psychische) klachten op terug kan vallen; dat ze snel en passend hulp bieden. (en in het ergste geval van grote paniek eventueel een terugticket boeken)

Ik heb al veel rondgekeken, maar wordt er niet wijs uit. Ik zou bijvoorbeeld mijn FBTO-zorgverzekering kunnen uitbreiden met alle benodigde modules, en kom hierbij op zo'm 26,- pmaand. Bij ISIS betaal je zo'n 50,-.... waar zit dit verschil hem in?

Met andere woorden; weet iemand wat voor mij de beste verzekering is?
Travelator
Reisexpert
Berichten: 2140
Lid geworden op: 04 okt 2011 15:32
Locatie: Geen

Re: Reisverzekering: goede hulp in geval van minder goede gezondheid/psychische klachten

Bericht door Travelator »

@roosthehague

Ik zit hier al de hele tijd m'n hoofd over te breken...
Ik weet niet wat het verschil is tussen FBTO en ISIS, daarvoor moet je denk ik de voorwaarden even goed doorlezen (saaaaaaaaaaai, maar wel belangrijk).
Ik ben zelf erg tevreden over ISIS, maar sluit die altijd af omdat ik graag langer dan de maximale looptijd van andere reisverzekeringen in het buitenland wil kunnen blijven als ik daar zin in heb.
Bij ISIS word ik altijd supergoed geholpen, ook de keren dat ik naar het ziekenhuis ben gegaan omdat ik vermoedde dat er iets scheelde, maar er niets aan de hand bleek te zijn.
Zou zelf dus niet zo snel meer overstappen. Wat je angst voor kwaaltjes betreft zou ik je ISIS dus zeker aanraden (maar misschien is FBTO wel net zo goed).
Wat je psychische klachten betreft, geen idee. Lijkt me een lastige, ook omdat ze daar in Azië misschien anders mee omgaan? Ik zie mezelf in Indonesië nog niet zo snel naar een psycholoog of psychiater gaan.
Wat verwacht je dan precies? Heb je aan één gesprek met een volslagen onbekende genoeg als je ergens last van krijgt?
Ik weet dat ISIS bij verschillende aanbieders wordt verkocht. Wat je zou kunnen doen, is bij één van de aanbieders (anoniem) informeren naar de mogelijkheden en als je bang bent dat ze je daarna niet meer willen verzekeren, kun je hem altijd nog bij de andere aanbieder afsluiten. Zoiets?

Succes ermee en ik wens je vooral onwijs veel plezier in het mooie Azië!
You take your prospects and your pickaxe and you trudge down to the stream,
and you bloody your hands digging for your dream...

http://siem.aroundtheglobe.nl
roosthehague
Berichten: 2
Lid geworden op: 27 apr 2016 16:47

Re: Reisverzekering: goede hulp in geval van minder goede gezondheid/psychische klachten

Bericht door roosthehague »

Bedankt voor je reactie!

Ik hoor inderdaad goede dingen over ISIS, maar als ik dan alleen meer betaal (meer als het dubbele) vanwege mogelijkheden waar ik toch geen gebruik van ga maken (langer kunnen blijven + werken) dan is het ook zonde...

Welke ISIS verzekering had je precies? Basis/extra/allin, en dan standaard of super dekking?

Ik weet ook niet precies wat ik verwacht aan zorg. Ik denk eigenlijk dat als ik daar eenmaal ben dat het helemaal niet nodig is. Maar ik wil het gewoon goed regelen voor het geval dát het nodig is. En dat voelt ook weer wat veiliger.
Stel dat ik bijv een psycholoog hier in NL wil bellen? Of mijn Huisarts? Dan zou het fijn zijn om medewerking te krijgen vanuit de verzekering.
Travelator
Reisexpert
Berichten: 2140
Lid geworden op: 04 okt 2011 15:32
Locatie: Geen

Re: Reisverzekering: goede hulp in geval van minder goede gezondheid/psychische klachten

Bericht door Travelator »

Uhm, ik heb geloof ik extra + super.

Ik weet dat bellen vanuit Thailand naar Nederland spotgoedkoop is. Ik had een simkaartje waarop ik belde voor 1 Baht p/m.
Maleisië en Indonesië weet ik even niet meer, maar je kunt misschien ook skype gebruiken? Daarmee bel je geloof ik vrij goedkoop naar vaste nummers in NL.
Misschien kun je van tevoren beter afspraken maken met je psycholoog/huisarts, oftewel mensen die je (geschiedenis) kennen dan met je nieuwe verzekering.
Wat betreft een terugvlucht, daar zou je even naar moeten informeren. Kan me haast niet voorstellen dat een reisverzekering dat vergoedt, maar je weet nooit.
Maar ook dat kun je misschien anders inbouwen, bijvoorbeeld door een vlucht te boeken die je voor weinig of gratis mag omboeken.
Kost soms een beetje extra, maar ik zou me zo goed mogelijk indekken als ik jou was en niet alles laten afhangen va de reisverzekering.
You take your prospects and your pickaxe and you trudge down to the stream,
and you bloody your hands digging for your dream...

http://siem.aroundtheglobe.nl
Gebruikersavatar
Kims
Reisexpert
Berichten: 1689
Lid geworden op: 04 mar 2009 05:37
Locatie: Crescent Head, Australie

Re: Reisverzekering: goede hulp in geval van minder goede gezondheid/psychische klachten

Bericht door Kims »

Hi,

Veel verzekeraars gebruiken in de hoofdsteden en grote steden wereldwijd de organisatie SOS International en hun klinieken. Deze worden voor het merendeel bemand door Westers medisch personeel inclusief "mental health professionals". Mocht je klachten krijgen en je neemt contact op met je verzekeraar, zullen ze je in die gevallen vaak naar zo'n kliniek sturen wanneer je in de buurt bent.

Ik zou inderdaad zelf niet op zoek gaan in Aziatische landen naar hulp voor psychische klachten omdat er daar over het algemeen anders naar wordt gekeken dan in het Westen.

Als alternatief kun je het inderdaad zo regelen met je huisarts en/of psycholoog dat je zelf contact met hen op kan nemen als je het nodig hebt, je kunt een voorraad medicatie meenemen die je gebruikt wanneer het niet goed gaat en geld achter de hand hebben om een ticket naar huis te boeken.

Voor specifieke dekking en kosten zou ik rechtstreeks contact opnemen met de verzekeraars zodat je precies weet wat ze kunnen bieden.

Succes ermee!
Travel is the only thing you buy that makes you richer!
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 6 gasten