Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Stel hier al je vragen over het Zuid-oostelijke gedeelte van Azië.
Sou81
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 jan 2015 20:12

Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Sou81 »

Hi,

Ik ben van plan half oktober 4 of 5 weken te reizen door cambodja, laos en vietnam. Iemand bepaalde tips voor mij of iemand die in dezelfde periode die kant op gaat.
ColetteV
Berichten: 8
Lid geworden op: 14 feb 2015 13:38

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door ColetteV »

Hi!

Mijn eerste tip zou zijn om te kiezen en 2 van de 3 landen te kiezen!
Ik persoonlijk houd er niet van om veel haast te hebben 'om er maar geweest te zijn'.
Mijn ervaringen zijn als volgt: ben een kleine 3 weken in (alleen Noord) Laos geweest. Dit had wel in 2 weken gekund maar minder dan dat zou ik zonde vinden. 4 weken gespendeerd aan het bereizen van Vietnam (Noord naar Zuid en een week op Phu Cocq) Nu kun je Phu Cocq makkelijk overslaan en ook nog wel iets van de reistijd afsnoepen. maar wederom is 2 tot 3 weken wel de tijd die je kwijt wil zijn.

Kan het sneller?: tuurlijk wel. maar dan moet je er rekening mee houden dat je relatief heel veel in de bus (Laos&Cambodja) en trein (Vietnam) zit.

Houd je van natuur: Pak Laos & Vietnam
Meer cultuur/AngkorWat: Vietnam en Cambodja
ColetteV
Berichten: 8
Lid geworden op: 14 feb 2015 13:38

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door ColetteV »

Daarnaast natuurlijk veel plezier! Ik vond Angkor Wat geweldig en de Vietnamese keuken... >:) >:) Goedkoop en verschrikkelijk lekker
Sou81
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 jan 2015 20:12

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Sou81 »

Hi Colette,

Heel erg bedankt voor je reactie. Het is voor mij de eerste keer dat ik zoiets ga doen, dus waardeer je tips heel erg. Wil zowel cultuur als natuur zien...
Zal denk ik nog even hier en daar op het internet wat informatie zoeken en dan een keus maken. Als ik twee landen kies, denk je dat ik voldoende heb aan die vijf weken of zal ik er nog een week bij pakken?
ColetteV
Berichten: 8
Lid geworden op: 14 feb 2015 13:38

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door ColetteV »

Ik denk dat je met vijf weken prima uit de voeten kunt in twee landen :)

Maar wat wel zo is: als je het makkelijk kunt regelen om nog een week extra weg te kunnen: why not?
De kosten als je eenmaal daar bent zijn vrij laag (tussen 20 en 30 euro per dag afhankelijk hoe luxe je doet)

Blijft een persoonlijke afweging dus inderdaad: lekker googlen en dan je keuze maken.
Sou81
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 jan 2015 20:12

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Sou81 »

Zes weken dus! Kijken of dat eerst te regelen valt... Ik heb er zin in... gewoon al leuk om erover na te denken en in te lezen.

Ben niet echt lux ingesteld, schoon bed en douch is voldoende. Heb je ook tips qua spullen die je mee moet nemen?
travel57
Berichten: 9
Lid geworden op: 17 mar 2012 22:59
Contacteer:

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door travel57 »

Wij zijn net terug uit Cambodja. Hebben er 3 weken langs de highlights gereisd en hebben er een heerlijke tijd gehad. Veel gezien, veel gereisd, heerlijk gegeten, en hiervan weer een route, reisverhaal en foto's op onze vakantiewebsite geplaatst.
Voor een ieder die er even rond wil snuffelen: http://www.driekenkwep.nl/2015-cambodja.html

Voor een ieder die nog twijfelt, gewoon gaan, het is er fantastisch!!!!

Gr Driek en Kwep *)
ColetteV
Berichten: 8
Lid geworden op: 14 feb 2015 13:38

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door ColetteV »

Tipssss:

1. Pak in wat je mee wilt nemen, en leg dan de helft weer terug in de kast (zeker wat betreft kleding)
Je kunt daar op elke straathoek je was laten doen voor een of twee dollar. Volgende dag gestreken en opgevouwen weer ophalen. Niet teveel dus! Ik had uiteindelijk 12 kilo bij me. Dat is overigens heel goed te doen! Als ik een weekje naar Turkije ga heb ik moeite om onder de 20 kg te blijven _O-
Maar backpacken is gewoon een heel andere insteek ;)

2. Ik had een zakmes/multitool mee: heel handig want ik ging vaak op de markt fruit halen en wilde dat nogal eens eten ipv ontbijt of lunch. Pas wel op dat je die niet met vliegen in je handbagage stopt.

3. Sarong: handig voor álles. Om op te liggen aan het strand, je mee af te drogen die ene keer dat je echt in een hostel/hotel beland bent waar je geen handdoek krijgt, om te knopen als rok over je bikini
(pas op dat je je zoveel mogelijk aankleed als je over straat gaat, heel erg onbeleefd anders in hun cultuur)

4. Teva's! De meest lelijke schoenen/sandalen die er bestaan naar mijn smaak. Maar ik heb ze zo ongeveer nooit uit gedaan gedurende mijn reis. Van 5 maanden Azie heb ik waarschijnlijk 4 maand op m'n Teva's gelopen, 3 weken op slippers, en alleen bij het beklimmen van de Bromo vulkaan 3 dagen mijn bergschoenen aan gehad.
Advies: Alleen wandelsandalen meenemen en een paar slippers die je onder de douche/naar het strand aankan

:)
Sou81
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 jan 2015 20:12

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Sou81 »

Hi Colette,

Nog even korte vraag....

Ga toch voor Laos/Cabodja/Vietman... iets langer vakantie opgenomen.

Waar kan ik het beste op vliegen? Hanoi? en ook retour? dit ivm visum...
Glenn2015
Berichten: 1
Lid geworden op: 23 feb 2015 23:52

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Glenn2015 »

Wat Colette zegt is zeker waar. Neem zo min mogelijk mee. Ik had op mijn laatste reis 7 kg mee (maar ik ben een man :-))
Neem daarnaast ook zeker de tijd, haast is niet iets wat de bedoeling is van Backpacken. Lekker laid back, geniet van de dingen die je ziet maar neem ook de tijd om het gesprek aan te gaan met mensen.

Happy Travels! Enjoy
ColetteV
Berichten: 8
Lid geworden op: 14 feb 2015 13:38

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door ColetteV »

Even denken.. volgens mij krijg je in deze landen overal visa on arrival voor 30 dagen, dus dit zou voor jou prima zijn. Wel even checken! Ik vermoed dat je gewoon een nieuw visum krijgt als je dan voor de tweede keer Vietnam in komt. Hoogstens nog even nagaan of je bij alle grensovergangen die je pakt die visa gewoon kan krijgen, al denk ik van wel.

Wat je wel kunt overwegen met vliegtickets is via Bangkok te vliegen, Bangkok is meestal goedkoper om op te vliegen. Vanuit daar kun je relatief gemakkelijk met de bus naar de grens Cambodja of Laos.

Ik weet zo niet een optimale reisroute voor Laos-Cambodja-Vietnam. Wat ik met name weet is dat van Laos naar Vietnam er op de kaart makkelijker uitziet dan in praktijk is (verhalen over 24 uur durende helse busritten). Ik ben dan ook gevlogen van Vientiane naar Hanoi toendertijd.

Misschien is het een optie voor je om op Bangkok heen te vliegen. Chiang Mai (Noord Thailand) mee te pakken en dan daar de grens over te steken naar Laos. Dan kun je Laos afzakken naar Cambodja, Cambodja doorsteken en dan Zuid Vietnam binnenkomen en naar het Noorden reizen. Via Hanoi weer naar huis.

Een retourtje Hanoi levert je dus namelijk het probleem op om vanaf Noord Laos naar Hanoi te komen. Dan is het meest praktische om dan vanuit Luang Prabang terug te vliegen naar Hanoi. Dit rondje is denk ik toch wel het meest efficiënt/praktisch.

Overigens: wat vet dat je gewoon meer tijd hebt vrij weten te maken en er voor gaat ! :Y Tof
Gebruikersavatar
Jenny
Reisexpert
Berichten: 6443
Lid geworden op: 30 jan 2007 18:56
Locatie: Utrecht

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Jenny »

ColetteV schreef:Even denken.. volgens mij krijg je in deze landen overal visa on arrival voor 30 dagen,
Vietnam niet.
ikreis.net voor alles over reizen en fotografie
Sou81
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 jan 2015 20:12

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Sou81 »

Ik heb 7 weken ipv 5 ... denk nog te weinig maar is voor nu niet anders... Wilde heel graag ook naar Vietnam. Dus denk nu aan 2 weken laos en 2 weken cambodja en 3 weken Vietnam!
LaosFan
Reisexpert
Berichten: 2071
Lid geworden op: 03 nov 2007 18:11
Locatie: Laos
Contacteer:

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door LaosFan »

Sou81 schreef:Ik heb 7 weken ipv 5 ... denk nog te weinig maar is voor nu niet anders... Wilde heel graag ook naar Vietnam. Dus denk nu aan 2 weken laos en 2 weken cambodja en 3 weken Vietnam!
Alles hangt af van je snelheid van reizen maar ik denk dat dat prima te doen is.

Al die landen hebben qua natuur en cultuur veel te bieden. Cambodja heeft met Angkor Wat natuurlijk prachtige oude tempelruines en Vietnam heeft veel oude koloniale gebouwen. Laos heeft dat wat minder maar heeft cultureel ook veel te bieden. In de 3 landen is nog veel ongerepte natuur. Prachtige bergen, mooie stranden, uitgestrekte bossen etc. etc. zul je zeker gaan zien.

In Laos kun je aan de grens een visum kopen (voor een Nederlander is het 35 dollar), in Cambodja kun je ook een visum kopen aan de grens en volgens mij is het 25 dollar (maar soms proberen ze je op te lichten heb ik weleens vernomen, ook vrij recent nog). In Vietnam krijg je het voor zover ik weet niet bij aankomst en zul je dus een visum moeten regelen voordat je er heen gaat.

Via de Facebook pagina van Around the Globe kwam ik zojuist de volgende video tegen over Vietnam: https://vimeo.com/117669654 Om je alvast was in de stemming te brengen misschien ^O^

Voor Laos kan ik mijn site eigenlijk wel aanbevelen: www.golaos.nl Al heb ik die al een tijdje niet kunnen updaten helaas vanwege een hack die men gedaan heeft een hele tijd terug. Maar er is nog steeds veel te lezen over het prachtige land. En voor verdere vragen kun je hier natuurlijk zijn. M.b.t. Laos kan ik wel een beetje helpen denk ik _O_ (ook via PB als het hele specifieke dingen zijn).

Heel veel voorbereidingsplezier gewenst!
Kijk ook eens op de pagina van onze homestay-guesthouse: https://web.facebook.com/Don-Som-Rivers ... 3/?fref=ts
Sou81
Berichten: 9
Lid geworden op: 18 jan 2015 20:12

Re: Reizen door cambodja, laos en vietnam! Oktober 2015

Bericht door Sou81 »

Hi Laosfan,

Bedankt voor je bericht. Ik heb inmiddels geboekt. Ik vlieg 23 oktober naar Chiang Mai om daar de oversteek te maken naar Laos en 10 december vlieg ik terug vanuit Hanoi. Nu kan ik beetje gaan kijken naar de route die ik wil maken, maar zal waarschijnlijk nog met een hoop vragen zitten gezien het mijn eerste backpack avontuur is. Zal zeker je pagina gaan bekijken en wellicht zie je nog wel een mail verschijnen in je pm box. Heb trouwens de combi lonelyplanet aangeschaft Laos, Cambodja en Vietnam en neem aan dat ik daar wel mee uit de voeten kan toch?

Maybe talk to you soon...

Grtz
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 11 gasten