Eigen woning jaar weg

Plaats hier het overige wat je niet kwijt kunt onder de continent-hoofdstukken. Bijvoorbeeld vragen over tickets of tips die je graag wilt horen over je volgende reis.
Plaats reactie
Barmar
Vakantieganger
Berichten: 16
Lid geworden op: 11 jun 2012 22:43

Eigen woning jaar weg

Bericht door Barmar »

Beste allemaal,

De plannen liggen klaar om een jaar naar het buitenland te gaan. Ik ben in het bezit van een eigen woning die ik niet ga verhuren maar leeg laat staan (er komen regelmatig mensen kijken voor de post en tuin bijhouden enzo).

Mijn vraag is wat te doen met de hypotheekverstrekker dit melden of niet. Ik ga wel de verzekeringsagent bellen om het te melden voor de inboedel -en opstalverzekering.
Heeft iemand hier ervaring mee, alle tips hieromtrent zijn welkom. Ik kan best veel vinden over het verhuren van je woning maar helaas weinig mensen laten hun huis leeg staan. Het is lastig om de consequenties in te schatten van het melden bij de hypotheekverstrekker en je kunt bij de hypotheekverstrekker anoniem hierover geen vragen stellen. Ik heb mijn baan opgezegd dus geen inkomsten of garantie dat ik terug kan komen bij mijn werkgever.

Zou de belastingdienst (voorlopige teruggave wordt stopgezet) of bank hier achter kunnen komen doordat je veel geld in het buitenland opneemt, ook met oog op creditcard?

Krijgt de bank of hypotheekverstrekker een seintje als je geen inkomsten meer binnen krijgt?

Ik hoop dat dit het goede forum is om een antwoord te krijgen.

Groeten, Barmar
Gebruikersavatar
Jenny
Reisexpert
Berichten: 6443
Lid geworden op: 30 jan 2007 18:56
Locatie: Utrecht

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door Jenny »

Zolang jij elke maand braaf je hypotheek blijft betalen, zal je bank echt niet moeilijk doen.
ikreis.net voor alles over reizen en fotografie
ketting
Reisexpert
Berichten: 494
Lid geworden op: 11 mar 2010 18:51

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door ketting »

Ik ken wat mensen die hun huis vaak leeg laten staan omdat ze deels in het buitenland wonen maar die hebben geen hypotheek meer. Ik zou even kijken of hierover iets in je hypotheekvoorwaarden staat. Het kan gevolgen hebben voor de hoogte van je hypotheekrente, bij sommige verstrekkers (o.a. ING) krijg je korting als je je salaris bij de verstrekker op een rekening laat storten. Ook je renteaftrek zal minder worden/wegvallen.
Barmar
Vakantieganger
Berichten: 16
Lid geworden op: 11 jun 2012 22:43

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door Barmar »

Bedankt voor jullie snelle reactie!
Brasov
Wereldreiziger
Berichten: 123
Lid geworden op: 05 dec 2013 12:34

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door Brasov »

Voor de Belastingdienst/hypotheekrenteaftrek gaat het er om of het huis je hoofdverblijf is. Als het huis gewoon je hoofdverblijf blijft, behoud je al je aftrek. Of het huis je hoofdverblijf blijft, ligt aan de omstandigheden: Ga je alleen rondreizen? Of ga je op een bepaalde plek voor meerdere maanden werken of wonen? In dat laatste geval kan het zijn dat je een hoofdverblijf in het buitenland hebt: in deze maanden dan wellicht dus geen aftrek over je hypotheekrente. Ga je gewoon rondreizen en mocht je een tijdje ergens werken in het buitenland, dan zal de plaats waar je dan verblijft toch niet gauw je hoofdverblijf worden. Denk dus dat als je hoofddoel een jaar reizen is, je geen last zal krijgen wat betreft je hypotheekrenteaftrek.
ketting
Reisexpert
Berichten: 494
Lid geworden op: 11 mar 2010 18:51

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door ketting »

Je moet in dat belastingjaar natuurlijk wel wat inkomsten hebben om je hypotheekrente vanaf te kunnen trekken neem ik aan?
Gebruikersavatar
Jenny
Reisexpert
Berichten: 6443
Lid geworden op: 30 jan 2007 18:56
Locatie: Utrecht

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door Jenny »

Een jaar weg hoeft natuurlijk geen belastingjaar te zijn.
ikreis.net voor alles over reizen en fotografie
Brasov
Wereldreiziger
Berichten: 123
Lid geworden op: 05 dec 2013 12:34

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door Brasov »

Dat is waar ketting, bedankt. Je moet voldoende inkomen hebben/loonbelasting hebben betaald om je hypotheekrenteaftrek te kunnen benutten. Dus als je al vroeg in het jaar vertrekt kan je dit hebben.

Ik geloof dat je dit laatste gedeeltelijk kan verhelpen door de rente in het jaar daarvoor al vooruit te betalen. Dus als je de rente die je normaal volgend jaar (het haar dat je reist) betaalt al voor eind 2014 vooruitbetaalt, krijg je in de aangifte inkomstenbelasting over 2014 een hogere hypotheekrenteaftrek en betaal je dus minder belasting. De precieze regels hierover kan je denk wel vinden op de site van de belastingdienst, en of elke bank het ok vind dat je vooruitbetaalt weet ik niet.
Barmar
Vakantieganger
Berichten: 16
Lid geworden op: 11 jun 2012 22:43

Re: Eigen woning jaar weg

Bericht door Barmar »

Het is natuurlijk de bedoeling om de hypotheekrente te blijven betalen. Het jaar weg is wel een belastingjaar en dus zal er in dat jaar niets verdient worden om de rente van af te trekken. Maar ergens heb ik gelezen over lonen middelen over 3 jaren dus na het jaar maar eens bekijken of dit kan en interessant is en of dit wel voor particulieren is!
Ik weet niet zeker of het mogelijk is om al vooraf te betalen maar dan zou ik de hypotheekverstrekker misschien op ideeën kunnen brengen, dus ik hou het gewoon maar op het hele jaar betalen. Ik ga alleen rondreizen ook niet werken dus met het hoofdverblijf zit het wel goed.

Iemand nog ideeën over of er bij een instantie alarmbellen gaan rinkelen als ik een tijd geen inkomsten meer heb.
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten