Hallo allemaal,
In 2005 heb ik samen met mijn vriendin mijn Divemaster cursus gedaan in Australie. Dit hebben we gedaan bij een duikschool in Mission Beach, ongeveer 90 km onder Cairns.
Reden dat we het niet in Cairns wilden doen is omdat je dan kans loopt dat je op een boot zit met 80 mensen.
Hier hadden we geen behoefte aan en dus kozen we voor een kleine duikschool in een kleinere plaats.
Mocht je gaan duiken in Cairns dan zou ik hier zeker eerst naar de volgende zaken vragen.
Hoe groot is de boot en hoeveel mensen zitten erop. Hoeveel mensen zitten er in een groep?
Duiken op het Great Barrier Reef is zonder twijfel prachtig maar ik ben bang dat de naam en de afmeting ''greater'' zijn dan het rif zelf. Uiteraard is het geweldig duiken maar op gebied van biodiversiteit is er aan de westkust en het noorden wellicht meer te zien. Bij het Ningaloo Reef bij Exmouth bijvoorbeeld schijnt het koraal en de hoeveelheid vis super te zijn en bovendien heb je hier in maart, april en mei dikke kans om met walvishaaien rond te zwemmen.
Als beginnende duiker zie je het verschil waarschijnlijk niet en zul je op het GBR net zoveel plezier hebben.
Mocht ik nog een teruggaan naar Oz dan zou ik zeker bij Ningaloo willen duiken. Nog een duikplek waar ik zelf niet geweest ben maar die je niet mag missen: Het Yongala shipwreck. Deze kan je beduiken vanaf Townsville en moet helemaal super zijn. Omdat we elke dag bezig waren met onze Divemaster cursus op het GBR hebben we deze duik helaas over moeten slaan.
ook zou ik graag helemaal naar het zuiden van Oz willen afreizen om hier in het koude water op zoek te gaan naar de Weedy en Leafy Seadragon. Deze dieren zijn lid van de zeepard familie en vermommen zich alsof ze een stukje zeewier zijn. Helemaal geweldig! (zie de bijgevoegde plaatjes)
Mocht je twijfelen tussen een aantal proefduiken of het behalen van je brevet dan zou ik vooral het volgende in overweging nemen:
Heb je tijd en geld genoeg? Doe dan meteen een cursus zodat je je brevet voor de rest van je leven op zak hebt.
Door elke keer een proefduik te doen geef je op de lange termijn alleen maar meer geld uit en bereik je behalve een geweldige ervaring niets. Tevens duik je vaak op duikplaatsen die , hoewel ze uiteraard heel mooi zijn, voor de wat ervaren duiker niet zo interessant meer zijn en mag je niet dieper dan 12 meter.
Ook is het gewoon gaaf om zelfstandig je spullen in elkaar te kunnen zetten en op den duur met een buddy te kunnen duiken. Je drijfvermogen zelf onder controle te hebben en gewoon een nieuwe hobby te ontdekken.
Gebruik maken van het PADI referal systeem is een mooie optie als je op vakantie niet in de boeken wil zitten. je doet dan al het zwembad en de theorie in NL en de duiken in Oz. Bedenk je wel dat in Oz veel duikscholen SSI (Scuba Schools International) zijn en deze niet te combineren zijn met een referal van PADI.
Als duikinstructeur doe ik zelf het liefst de gehele cursus met mijn studenten. Zo leer je elkaar tijdens de theorie wat beter kennen en kan je nadruk leggen op de dingen die jij als instructeur belangrijk vind maar je weet ook van je studenten hoe ze zich onder water gedragen en of ze zich op hun gemak voelen.
Voor de mensen die een stopover in Thailand maken en hier hun brevet willen halen:
Kom naar Koh Tao en doe je duikcursus gezellig en ontspannen in het Nederlands!
Niet alleen is het hier aantrekkelijk geprijsd maar ook loop je hier in bepaalde tijden van het jaar de kans om oog in oog te zwemmen met een walvishaai! Tevens heb ik gehoord dat hier de beste instructeurs zitten......
Mocht je meer info willen over duiken rond Koh Tao of je duikbrevet halen. Klik dan even op de link in mn handtekening of stuur me een berichtje via dit forum.
Alvast heel veel plezier in Oz en laat nog even weten hoe het geweest is!
Groetjes,
Ties