Pagina 1 van 1
trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 20 dec 2018 23:55
door Chinatreiner
Hallo,
Ik wil komend voorjaar graag naar China met de trein vanuit Kazachstan naar Urumqi en daarna verder richting Peking en door Mantsjoerije en Siberiƫ weer terug naar Nederland. Nou worden visa aanvragen voor China zonder opgaaf van redenen geweigerd als je naar Xinjiang (Urumqi) reist volgens de visa bureaus. Zij raden aan om een visum aan te vragen met fake tickets en hotelboekingen die je kunt cancelen zodat je je eigen reisplan kunt volgen (en niet dat reisplan wat je hebt moeten inleveren bij de visumaanvraag).
Ik vraag mij af of er mensen zijn die dit al eens gedaan hebben, en of die problemen hebben ervaren bij het binnenreizen van China, liefst bij de door mij gewenste inreis (Almaty-Urumqi).
Zou je, als je hier (goede of slechte) ervaringen mee hebt, dat svp even willen laten weten?
Alvast bedankt voor je reactie!
Nico
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 22 dec 2018 18:30
door Tibetlover
Ik heb altijd een zelfde probleem als ik naar Tibet reis. Ik bedenk altijd een reisschema in China (bezoek aan een aantal steden in China). Boek daarbij de hotels, die ik na het krijgen van het visum weer cancel (wel opletten dat dit kosteloos kan) en ga eenmaal in China een heel andere reis maken, dan ik opgegeven heb bij de visumaanvraag. Niemand in China die dit controleert. Wel voeg ik bij de visumaanvraag een kopie bij van de daadwerkelijk door mij geboekte vliegtickets bij.
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 23 dec 2018 12:27
door Chinatreiner
Bedankt voor je reactie, maar ik ben vooral benieuwd of er enig risico bestaat dat ik tegengehouden wordt als ik Xinjiang in wil gaan vanuit Kazachstan met een visum dat ik heb aangevraagd met een ander reisplan. Vanuit Beijing naar en door Xinjiang reizen zal geen probleem geven, en Xinjiang verlaten ook niet denk ik. Maar als de douane/grensbewaking bij binnenkomst kunnen zien dat je een ander reisplan hebt ingeleverd/geen toestemming hebt voor Xinjiang valt mijn hele reisplan in duigen,
Is er iemand die recentelijk vanuit Kazachstan met de trein met een ander reisplan zonder problemen China / Xinjiang is binnen gekomen?
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 23 dec 2018 12:46
door Tibetlover
Volgens mij wordt het opgeven reisplan nergens gecheckt. Als je maar een visum hebt. Maar ik ben nooit via Kazachstan China binnen gereisd. Misschien kun je deze vraag ook of misschien wel beter op het China forum van TripAdvisor en Lonely Planet stellen.
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 24 dec 2018 00:33
door Chinatreiner
Bedankt voor de tip!
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 09 jan 2019 16:10
door Chinatreinkaartjes
Volgens mij controleren ze je reisplan alleen bij het aanvragen van je visum. Zodra je een visum hebt, kan je overal het land binnenkomen. Ik denk niet dat ze je reisschema intypen en aan een account hangen, zodat ze overal kunnen zien wat je originele reisschema was.
Als iemand een Shengen visum aanvraagt, kijken ze ook alleen bij de aanvraag naar het reisschema. Je kunt nadat je een visum hebt ontvangen, overal Europa binnenkomen.
Weinig buitenlanders behalve Kazakken en Chinezen gaan hier de grens over, dus het wordt moeilijk om iemand te vinden die het zeker weet. Zelf heb ik trouwens deze route in omgekeerde richting afgelegd Urumqi > Almaty.
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 09 jan 2019 20:44
door Chinatreiner
Bedankt voor je reactie, maar vanwege de onzekerheid hebben we besloten onze reis anders vorm te geven en is de vraag voor ons niet meer van belang
Re: trein Almaty - Urumqi en aanvraag visum China
Geplaatst: 29 aug 2019 20:09
door brian37
Ik heb de route in 2016 niet met de trein gereisd maar per vliegruig met Astana Airlines. De route was retourtje A`dam-- Moskou- Alma Ata - Urumqi. Vanaf Alma Ata- Urumqi was het een 1 uur vliegen. Daarna kan je je reis vervolgen bijvoorbeeld van Urumqi- Kasgar (Kashi).
Het bezit van een visum is belangrijker dan je reisplan. Zij controleren de reisplan alleen bij de visumaanvraag.
Mijn ervaring was alleen dat ze mijn paspoort bij aankomst in Urumqi goed controleerde.