Pagina 1 van 2

Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tonen?

Geplaatst: 10 feb 2012 13:12
door Tbijlholt
Beste mensen,

Ik heb gisteren mijn visum aangevraagd, dit via de anwb, maar kreeg vanmorgen al een telefoontje van het visumburo. Voor een doubly entry (via Nepal in mijn geval) blijkt er het een en ander te moeten worden bijgevoegd.

Ik vroeg me af of het echt nodig is om al een reis vanuit india naar Nepal te moeten hebben geboekt. En gaat het hier dan over een vlucht? of is het ook mogelijk een treinticket o.i.d. te boeken. En geldt dit alsmede voor de terugreis vanuit nepal naar India?

Hopelijk kan iemand mij iets wijzer maken.
groetjes, Tom

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 10 feb 2012 13:15
door bolletjeom
zie website van het visumburo en gewoon naar ze luisteren :)
Visum india is super lastig en JA, je moet aantonen wanneer je India verlaat en wanneer je weer binnenkomt.
Of dat ook met een treinticket kan durf ik niet met zekerheid zeggen. Even navragen bij het visumburo dus

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 10 feb 2012 14:03
door Tbijlholt
Ja, je hebt gelijk.

Ik heb zojuist met ze gebeld en het blijkt dus dat het officieel wel nodig is een reis te boeken van India naar Nepal om dit te kunnen aantonen, maar dat ze ook wel akkoord gaan met een - het liefst zo uitgebreid mogelijke - beschrijving van wanneer je naar Nepal zult gaan en hoe je er zult komen...

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 10 feb 2012 14:09
door bolletjeom
ik zou met het laatste voorzichtig zijn of op zijn minst erg uitgebreid.
Ik werk bij een groepsreis organisatie en onze klanten moeten de route met hotellijst mee sturen. Ik kan me dus voorstellen dat het slim is om echt plaatsen met data te noemen en hostels bij naam.
succes!

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 22 apr 2012 12:54
door nini333
Enne, gelukkig controleren ze niet of je je ook houdt aan die route :) Dus je kunt nu iets insturen en daar ter plekke van afwijken.

Voor India geldt wel echt dat je 2 maanden moet wachten voor je het land weer in mag na je bezoek. Dus slim plannen! Terugvliegen over Delhi kan dan bijv. wel, maar dan kun je de transferruimte niet verlaten (neem genoeg te eten, lezen en drinken mee als je lang op een vliegveld moet verblijven in India en Nepal, is vaak weinig te eten, comfort of winkels oid.)

Voor Nepal heb ik zelf niets geregeld, kan bij aankomst op vliegveld Kathmandu (neem US dollars mee!!!) of bij de grensovergangen, dan loop je een aantal kantoren met stempelaars af en moet je wat formulieren invullen. Niet ingewikkeld, kan wel tijdrovend zijn, houd daar rekening mee dus. Volgens mij heb ik in een eerder post al wel eens beschreven waar de grensovergangen zijn.

Je kunt ook een heel goedkoop ticket boeken voor een vlucht en die annuleren of niet nemen.
Enne, het ligt eraan hoe lang je gaat, maar misschien is een visum voor nepal handiger om te regelen als je aankomt, alleen je india visum al regelen en dan nepal weer regelen als je terug gaat naar nepal. Kost je wel tijd onderweg dan.

Veel plezier, geniet ervan!!

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 22 apr 2012 12:57
door nini333
Enne, even voor de zekerheid: ook voor je double entry visum voor India geldt: 6 maanden geldig va datum van afgifte én 2 maanden uit India blijven voor je er weer terug mag komen!
Het is me namelijk uit je verhaal niet helemaal duidelijk hoe lang je gaat en of je 2 keer naar Nepal of 2keer naar India gaat...

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 07 jun 2012 22:50
door Lieke86
betekent dit dat je als je van india naar nepal gaat en je maar een maand in nepal wilt blijven, dat je dan minimaal 2 maanden moet blijven voordat je india weer in mag?

en kan iemand me vertellen wat handig is wat betreft visum aanvraag? wij nemen ontslag voor onze reis, volstaat een werkgeversverklaring dan of juist alleen een bankafschrift? want een uitkeringsverklaring hebben we niet natuurlijk. we willen 6,5 maanden op reis waarvan 3 in india, 1 in nepal en de rest in de filipijnen, thailand en laos.. we hebben al een ticket van amsterdam-delhi en bangkok-amsterdam.wat raden jullie aan?

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 08 jun 2012 08:05
door Tikva
Gewoon vliegen vanuit Kathmandu naar Bangkok of alleen met een korte overstap op het vliegveld van India maar niet weer het land in.

Re: Hoe het double entry visum India-Nepal-India aan te tone

Geplaatst: 08 jun 2012 20:32
door bolletjeom
en kan iemand me vertellen wat handig is wat betreft visum aanvraag? wij nemen ontslag voor onze reis, volstaat een werkgeversverklaring dan of juist alleen een bankafschrift? want een uitkeringsverklaring hebben we niet natuurlijk. we willen 6,5 maanden op reis waarvan 3 in india, 1 in nepal en de rest in de filipijnen, thailand en laos.. we hebben al een ticket van amsterdam-delhi en bangkok-amsterdam.wat raden jullie aan?
Je kunt geen werkgeversverklaring in leveren als je geen werk hebt. Of je werkgever moet er geen bezwaar tegen hebben om te liegen over je indienststatus en je toegekende vakantie die ie niet echt toekent.
( voor mijn werk heb ik dagelijks te maken met indiavisumaanvragen)
Je schrijft een verklaring in het engels dat je ontslag hebt genomen om op wereldreis te gaan en je stuurt een kopie mee van een bankafschrift dat laat zien dat je royaal geld hebt om een paar weken in india te verblijven. Tot nu toe krijgen vrijwel alle wereldreizigers zonder problemen een visum. Soms moeten ze komen voor een interview.

Double Entry 6 maanden India

Geplaatst: 22 nov 2012 14:41
door Rijk1337
Beste globetrotters,

Ik wil van 1 maart tot 1 augustus rondreizen in zuid-oost-Azië.
Ik zit het het volgende dilemma, ik ben aan het kiezen tussen de volgende twee mogelijkheden:

1. Amsterdam->India->Nepal->Bangkok->India->Amsterdam
Ik heb in dit geval een zes maanden double entry voor India nodig.
Ik heb alleen een paar vragen waar ik hoop dat jullie mij mee kunnen helpen:
- Kan ik er (met zo'n 95%) vanuit gaan dat ik een zes maanden double entry visum krijg als ik vliegtickets, reisplan, saldo-informatie meegeef of is er zelfs wanneer ik aan de voorwaarde doe een grote willekeur met het toekennen van visa?
- Ik heb al vernomen dat een double entry prima kan als je tussendoor naar Nepal gaat. Ik ben dus van plan naar Nepal te gaan en daarna vanuit Bangkok weer India in te komen, is dit ook geen probleem?
- Is het misschien makkelijker een 'drie maanden single entry ticket' aan te vragen en twee maanden later in Bangkok weer een single entry of doorreisvisum aan te vragen als ik via India naar Amsterdam wil vliegen. Of zouden ze op het vliegveld hier lastig meedoen omdat ik dan een retourtje India heb over vijf maanden, maar niet een zes maanden visum voor India?

2.Amsterdam->Bangkok->Nepal->India->Bangkok->Amsterdam
Een andere optie is op Bangkok te vliegen. Volgens mij is dit qua visumaanvraag in ieder geval veel makkelijker, het is echter ook wat duurder en voldoet niet helemaal aan de reis die ik voor ogen had. Ik heb hier ook nog twee vragen over:
1. Ik wil een retourtje bangkok kopen, samen met tickets die laten zien dat ik uit het land zal gaan en weer in het land zal komen. Hoef ik dan geen visum aan te vragen, omdat ik sowieso elke keer dat ik bangkok binnen kom er 30 dagen mag verblijven?
Of zal dan de vliegtuigmaatschappij lastig doen omdat ik geen geldig visum heb voor vijf maanden, maar wel een retourtje heb over vijf maanden?

Jullie zijn natuurlijk geen visumbureau of consulaat, maar tot nu toe word ik door beide niet goed geholpen (zij hebben veelal de instelling: 'wij willen geen verantwoordelijkheid, maar wel je geld').

Dus:
Zijn er mensen die advies hebben over dit onderwerp? Is het double entry visum aanvraag (zelfs met de goede formulieren) echt zo'n hel en kan ik beter wat extra betalen en mijn reis wijzigen naar Bangkok?
(Mochten jullie me niet kunnen helpen dan hoop ik dat mijn afwegingen iig andere mogelijke reizigers helpt!)
Alvast heel erg bedankt!

Re: Double Entry 6 maanden India

Geplaatst: 30 nov 2012 08:06
door Tikva
Check dit onderwerp eens voor reizigers met ervaring: visumprobleem-india-maanden-t8752-15.html

Mocht het double entry je niet lukken kan je altijd voor de 2e keer nog een transit visum regelen of in bangkok nog een nieuw visum aanvragen.

Multiple Entry Visum INDIA

Geplaatst: 11 feb 2015 15:49
door AStrengthWithin
Hallo,

Eind mei start ik met de volgende route: Belgïe > India > Malediven > India > Nepal > India > Thailand
Deze route bevat 3 entries met India, maar komt me het goedkoopste uit ivm prijzen van vliegtickets etc... (tijdspanne is onbeperkt dus het maakt me niet uit om even onderweg te zijn)

Nu enkele vragen ivm de visum aanvraag...

1) ze vragen om een itinerary. is het ok om gewoon de route door te geven die ik wil doen of moet ik al in detail vluchtnummers/data/locaties doorspelen op welke steden ik het land wil binnekomen? (is wat gek om al tix te boeken zonder dat je een multiple entry visum krijgt)

2) Voor gebieden als Sikkim en de Andaman Islands heb je een speciale permit nodig die je gelijktijdig met je India visum kan aanvragen. Zien ze dit ook als een entry? Zoja, dan zit ik met 5 entries?

3) Voor de trip India > Nepal > India. Ik hoorde op het reisbureau dat er een minimum periode is dat ik in Nepal moet blijven voordat ik terug naar India mag. Weet iemand of dit correct is en zoja hoe lang is deze periode?

4) Ik vlieg met een "one way ticket" naar India, maar boek nog een goedkoop ticket uit India naar Thailand. (moet geen problemen geven denk ik?)

Alvast bedankt voor de info!

Grtz!

Re: Multiple Entry Visum INDIA

Geplaatst: 12 feb 2015 10:30
door Froja Melet | RM Express
1/ Meestal geven ze maximaal een double af, hiervoor moet je wel een uitgebreid reisplan schrijven en boekingsbewijzen overleggen.

2/ Valt onder India dus geen extra entry's nodig

3/Er is een periode geweest dat er tussen twee inreizen minimaal twee maanden moesten zitten, deze regel is afgeschaft.

4/ Ticket moet bij de aanvraag ingediend worden

Re: Multiple Entry Visum INDIA

Geplaatst: 02 mar 2015 18:39
door Johan85
Heb in 2012 triple entry gehad (ambassade Den Haag) zonder al teveel problemen. Had inderdaad ook een gedetailleerd reisschema nodig.

Re: Multiple Entry Visum INDIA

Geplaatst: 02 apr 2015 09:41
door AStrengthWithin
Hallo,

Triple Entry Visum is goedgekeurd via de ambassade in Brussel.
Ik had enkel het heen ticket gekocht (mocht triple entry niet lukken dan ging ik double of single entry proberen)
Een gedetaileerd reisplan gemaakt inclusief steden (printscreens van "bijna boekingen" van hotels/vluchten/treinritten/etc...)
Ze vroegen echt wel naar de vluchten die we zouden nemen (vb kathmandu > new delhi) De 3 entries moesten we ook in kleur aanduiden met fluostift.

Op het aanvraagformulier gewoon Triple Entry "Maldives/Nepal" + "SIKKIM" schrijven (voor de speciale permit)
Ook een contact adres moeten opgeven voor India (gewoon een hostel uitgekozen), ze weigeren je aanvraag zonder dit.

Na 4 dagen was de aanvraag in orde.

PS: op je visum staat wel degelijk triple entry nepal/maldives + stempel van sikkim, dus je kan niet plots beslissen om Bhutan of zo te bezoeken met deze triple entry.

Groeten,
Mike