Pagina 1 van 1

Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuze?

Geplaatst: 26 jul 2013 22:05
door Bjorn123
Hallo allemaal,

Ik zit op het moment erg te twijfelen aan de vluchten voor mn volgende reis. Een retourvlucht, of toch losse tickets.

Als je losse tickets koopt ben je flexibel en kan je weg gaan als je geld op is en let je misschien beter op je budget. Maar aan de andere kant; als je een retour vlucht koopt ben je zo 100 - 200 euro goedkoper uit, en voor dat geld kan je nog een extra week blijven. Het is dus altijd een risico, je wilt natuurlijk zo lang mogelijk abroad blijven. Dit gaat over een "korte" reis van 2 - 4 maanden. Als je een jaar weg blijft is het makkelijker, dan ga je natuurlijk niet alles op voorhand boeken.

Bij mijn vorige reis heb ik gewoon een retourtje Delhi gekocht, voor 500 euro. als ik 2 losse vluchten zou kopen was het minimaal 700 euro geweest. Hoe doen jullie dat meestal, en wat is jullie point of view?

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 27 jul 2013 02:12
door goedkoopvliegenclub
Simpele optie. Koop een iets duurder retour waarvan de terug vlieg datum te veranderen is. Deze tickets vind je meestal niet via de boeking engines maar weel op de site van de luchtvaartmaatschappij zelf

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 27 jul 2013 02:22
door Travelator
Ha Bjorn,

Bij veel maatschappijen kun je goedkoop of zelfs gratis (bij Etihad bv de 1e keer) je ticket omboeken.
Let hierop wanneer je je ticket gaat boeken.
Het is soms wel even zoeken. Bij Etihad heb ik destijds op de site gezocht, maar het antwoord pas gevonden toen ik daadwerkelijk ging omboeken.
Een leuk meevallertje dus.
https://www.aroundtheglobe.nl/reizen/vl ... 11003.html

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 27 jul 2013 20:10
door Globeskater
Ik koop ook bij langere reizen meestal een retourvlucht die wijzigbaar is! tot nog toe nog geen gebruik van gemaakt omdat ik blijkbaar altijd de meest ideale tijd in de planning heb gehad, maar als het nodig is kan het wel en dat is erg fijn!

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 28 jul 2013 12:00
door Bird
Ik zit een beetje met hetzelfde dilemma voor een lange reis die ik volgend jaar wil maken en ik vraag me af hoeveel duurder een wijzigbaar ticket ongeveer is. Het gaat om een retourtje naar ergens in Aziƫ, ik denk 'gewoon' Bangkok of KL. Moet ik denken aan 150 euro, 300 euro, of meer?

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 05 aug 2013 00:52
door Globeskater
Ik was juist voor mijn wijzigbare ticket naar Australiƫ minder kwijt dan ik zelf online kon vinden, dit kwam omdat ik via Tunafish een aanvraag voor beschikbare tickets had gedaan en zij gelukkig een aanbieding hadden liggen die veel goedkoper was als dat ik verwacht had.. Het voordeel van een reisbureau is dat zij soms goede deals krijgen van luchtvaartmaatschappijen die online niet of moeilijk te vinden zijn, voor een langere reis is het dus altijd aan te raden om ook een prijsopgave bij enkele gespecialiseerde reisbureaus te doen. Online is het erg belangrijk dat je de achter de vluchtvoorwaarden komt. Elk ticket heeft regels waaraan de persoon die dit ticket boekt moet voldoen. Deze regels geven aan of een vlucht wel of niet wijzigbaar is, in welke combinaties vluchten geboekt mogen worden, etc.. Dus of een wijzigbare vlucht altijd duurder is is niet te zeggen en ook niet met hoeveel aangezien het echt aan de regels van de tickets liggen en soms kan het dus zelfs goedkoper uitpakken ;)

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 23 sep 2013 23:12
door Bjorn123
Bedankt allemaal!

Heb inmiddels een een goedkope vlucht gevonden voor de route die ik wil afleggen. Amsterdam - Mumbai, overland door naar Nepal, terug naar India, Kolkata - Bangkok en uiteindenlijk vanaf bangkok naar Dusseldorf. Dit alles voor slechts 430 Euro, geboekt bij Ethiad via de duitse site van Budgetair.

Geld die 1 gratis omboeking bij Ethiad ook als je via budgetair boekt?

Re: Retour of losse vluchten; voor en nadelen en jullie keuz

Geplaatst: 07 okt 2013 14:35
door Globeskater
De luchtvaartmaatschappijen hebben verschillende vluchtvoorwaarden per ticket. Vaak staan die vluchtvoorwaarden wel vermeld op de site dus je zal echt voor jouw geboekte vlucht de wijzigingsvoorwaarden moeten bekijken. Er is geen algemeen antwoord dus..