Pagina 1 van 1

Van Mongolia naar Rusland: visumprobleem?

Geplaatst: 27 mar 2009 15:40
door Merlijn
Hallo,

ik ben gloednieuw hier, maar vermoed hier nog veel tijd te spenderen!

Ik wil graag beginnen met dit: in juli reis ik van Rusland naar Mongolie, en dan weer terug Rusland in. Hopelijk toch... Want ik vernam dat Rusland inreizen vanuit Mongolie NIET MOGELIJK is met een tourist visum!

Mijn vraag: klopt dit! Dit is erg belangrijk om weten, want anders dient te worden uitgeweken naar een business visum. Hiermee kan het dan naar het schijnt weer wel, maar de aanvraag ervan is dan weer wat lastiger. En ik zwijg dan nog over het hogere prijskaartje, slik!

Toen ik besliste op individuele basis Rusland en Mongolie "klein te krijgen" werd ik voor dit soort probleempjes uitvoerig gewaarschuwd :-)

Merlijn

Re: Van Mongolia naar Rusland: visumprobleem?

Geplaatst: 27 mar 2009 19:46
door hildo
dat klopt niet ;) Je kunt gewoon met een geldig visum Rusland inreizen vanuit Mongolie. Waarschijnlijk zijn er een paar zaken door elkaar gehaald. Als eerste een visum vervalt als je het land in en uit ben gegaan. Mocht je meerdere keren het land in willen in een bepaalde periode, dan kun je vaak een double of multi entry visum aanvragen. De crux bij Rusland zit er hem dat je als toerist geen multiple entry visum aan kunt vragen. Dat kent het toeristen visum niet. Op een business visum aanvraag kan dat wel. Maar aangezien je bij je visum aanvraag een uitnodiging nodig hebt, kan dat lastig worden. Voor een toeristenvisum is een uitnodiging vanuit een toeristen organisatie en voor een zaken visa een uitnodiging van het bedrijf waarmee je zaken wilt doen. Ik weet dat mensen soms het business visa misbruiken om bijvoorbeeld langer in Rusland te kunnen blijven dan maximale 30 dagen met een toeristenvisum. Maar pas op! De grenscontrole met Mongolie is best wel strict in tegenstelling tot de vliegvelden bij Moskou en st Petersburg. En je wilt toch niet echt met een gecanceld visa aan de russsiche grens staan.

Maar waarom wil je weer terug naar Rusland. Een andere optie is door te reizen naar Beijing daar het vliegtuig terug te nemen. Die combi's van heen naar Moskou en terug van Beijing zijn vaak helemaal niet zo duur en soms nog wel eens goedkoper als een retourtje Moskou o.i.d.

Re: Van Mongolia naar Rusland: visumprobleem?

Geplaatst: 27 mar 2009 19:55
door hildo
Oh en maak je over kleine probleempjes maar geen zorgen. Buiten de grote steden (Moskou en st Petersburg) zijn russen heel erg vriendelijk en willen ze je graag helpen.

Re: Van Mongolia naar Rusland: visumprobleem?

Geplaatst: 30 mar 2009 19:19
door Nathaliek
Hoi,
Ik ben afgelopen zomer in Rusland en Mongolie geweest en ik zou weer terug gaan naar Rusland. Een toeristen visum is maar 30 dagen geldig. Als het goed is heb je wel dubble entry toeristen visum, maar dat betekent dat je binnen 30 dagen weer terug moet. Ik zou een maand in Monolie blijven, dus die constructie werkte voor mij niet. Ik ben op een dubble entry zakenvisum gegaan. Dit is een constructie die ook veel motorrijders gebruiken, die door Rusland willen trekken en er even uit gaan en weer terug gaan naar Rusland. Er zit inderdaad een behoorlijk prijskaartje aan je dubble entry zakenvisum. Ik was 239,75 kwijt. Maar dan heb je geen gedonder met registratie bij de OVIR. Je kan er redelijk vrij mee reizen. Ik weet niet hoe je naar Rusland wilt gaan. Maar Air Berlin en GermanWings vliegen lowcost vanuit Duitsland naar Moskou en Petersburg. Mocht je Transsiberie express gaan doen en je hebt de tijd in Rusland. Dan kan je daar beter je treinkaartje kopen. En mocht je terug met de trein gaan, dan kan je ticket beter in Mongolie kopen. Let in Mongolie wel op zakkenrollers in de bussen en als er druk op straat is. Mijn paspport is namelijk in Mongolie gestolen en daardoor kon ik niet terug via Rusland. Terwijl ik er wel een visum voor had. Trouwens UlaanBataar is geen stad om lang te blijven. Het platteland is veel mooier. Succes met reizen.

Groeten,
Nathalie

Re: Van Mongolia naar Rusland: visumprobleem?

Geplaatst: 02 apr 2009 14:49
door Merlijn
hallo,

bedankt voor de reakties. maar ik blijf afgeschrikt door wat ik lees op http://www.waytorussia.net/Services/Vis ... Online+Now

"With a double entry visa you can only enter Russia second time from a CIS country (e.g. Ukraine, Kazakhstan, Belarus) or Baltic States and not abroad (e.g. NOT from Mongolia, China, or Finland).

If that's not suitable for you, apply for a business visa support (double entry), which enables you to enter Russia second time from ANY country."

Dát maakt het mijn inziens onmogelijk om met een Tourist Visum terug Rusland in te gaan na een bezoekje Mongolia, niet dan?

Groetjes,
Merlijn

Re: Van Mongolia naar Rusland: visumprobleem?

Geplaatst: 02 apr 2009 20:17
door hildo
is m.i. niet echt een probleem. Je hebt voor Rusland toch een uitnodiging nodig en je visa is geldig op de data in de uitnodiging. Je kunt dan in mongolie zo een nieuw visum voor Rusland aanvragen. Je moet denk ik alleen even rekening houden met de ziektekosten verklaring. Maar die heb je al nodig voor de 1e aanvraag en wr is vast wel een goed verhaal te bedenken :)

Maar als je er zo tegen op ziet met die 'visa problemen', waarom reis je dan niet door naar Beijing en vlieg je dan terug. Er zijn zat leuke vliegpakketten te vinden die deze combinatie hebben. Waarschijnlijk niet eens zo veel duurder dan een retour Moskou. Ik heb in 2007 heen Moskou en terug Hong Kong voor iets meer dan 500 euro gedaan.