Pagina 1 van 1

Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 19 mar 2009 21:41
door mrn500
Hallo allemaal,

na een tijdje rondgekeken te hebben op dit forum, hoop ik dat jullie mij ook kunnen helpen met advies en tips! :)
Van de zomer wil ik graag een maand op reis, nu zit ik te denken om van Bangkok naar Singapore af te reizen en dus Thailand & Maleisië te gaan ontdekken. Moet wel lukken toch in een maand? Iemand ervaringen hierin (dit traject, deze landen etc)?

Ik heb al veel gegoogled voor info en inspiratie en bedacht wat ik wil gaan zien en doen. In Maleisië wil ik iig van Panang naar Taman Negara Park reizen en naar Kuala Lumpur en Malakka gaan en dan naar Singapore. In Thailand weet ik echter niet zo goed wat ik nou écht moet gaan zien qua plaatsen/gebieden/parken etc, dus tips zijn welkom :) Ik hou van grote steden, cultuur, parken maar ook strand, kleine dorpjes en relaxen:p In Maleisië kan je schijnbaar makkelijk met de bus reizen. Hoe zit dat in Thailand, ook bussen of is er ook een bepaald traject dat je beter met de trein kan doen? (omdat Thailand bv vrij lang is)

Ik ben vorig jaar 2 dagen in Bangkok geweest en daarna naar Cambodja gereisd. Mijn vermoeden is dat Thailand en Maleisië wel een duurdere levensstandaard hebben, van hoeveel per dag kan je rondkomen incl. overnachting? Ik heb een budget van 800 tot 1000 euro, ga ik wel redden toch? Nog praktische tips of aanraders wat betreft hostels, excursies, budget dingen etc?
Tot slot ga ik alleen op reis, hebben jullie nog tips voor mij? Ik heb wel veel gereisd o.a. Azië en Australië, maar eigenlijk nooit echt alleen (vaak in groepen of met projecten). En hoewel ik het prima aan durf, vind ik het wel spannend en een beetje eng! Waar moet ik rekening mee houden? Wat moet ik zeker doen of wat juist niet? Wat zijn goede plekken of leuke dingen om te doen om anderen te ontmoeten behalve je hostel bv? Op zich komt het vast wel goed maar het lijkt me wel een beetje lastig zeg maar.

Pff boel vragen sorry ;) Maar als iemand me een beetje advies kan geven ben ik blij, alvast bedankt!! ^O^

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 19 mar 2009 23:03
door Globeskater
hey,

ik heb alleen een beetje in Thailand gereisd dus kan geen advies over Maleisië geven. In thailand vond ik het erg leuk om het land te zien en dan Bangkok. Ayutthaya, Kanchanaburi voor de bridge over the river kwai en het Jeath museum. In die omgeving hebben wij toen ook watervallen bezocht.. het is maar net hoe je wil reizen. Ik vond bijvoorbeeld noorden van Thailand erg mooi, maar ja dat ligt niet erg op de route richting Maleisie. Je zou onderweg ook nog een eiland kunnen bezoeken. IK weet dat er ook een trein gaat van Bangkok richting Maleisie

tips voor alleen reizen is gewoon lekker openstaan voor contact met iedereen die je tegenkomt.. ik reis erg graag alleen, en kom echt overal mensen tegen, bij kerken, tempels, in hostels, in de bus en in de trein of gewoon op straat..en verder heb ik vooral op mijn eigen intuitie leren vertrouwen en als ik iets, iemand of een situatie niet vertrouwde dan zorgde ik dat ik weg was!

Thailand heb ik ervaren als een heerlijk veilig land wat makkelijk te bereizen is.. ik denk dat anderen nog wel meer tips hebben!

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 19 mar 2009 23:24
door mrn500
Hey, dankjewel voor je verhaal! Klinkt goed allemaal.

Ik wil zeker Bangkok verkennen (vorige keer te weinig gezien) en het noorden van Thailand lijkt me heel gaaf en mooi idd, maar het is qua route idd niet zo handig (maar misschien een andere keer). En ik moet maar even gaan googlen naar die trein (of als iemand dat weet hier?)

Ook bedankt voor je tips! Over alleen reizen, ja dat openstaan en afstappen op anderen zal nieuw zijn voor mij, voorheen was ik met anderen en dan ben je daar niet zo mee bezig. Maar moet wel goed komen, je komt idd overal wel mensen tegen natuurlijk. En voordeel van alleen reizen is natuurlijk dat je eigen plan kan trekken en als je iets niet bevalt of niet vertrouwd kan je idd gewoon weg gaan.

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 20 mar 2009 10:59
door kohraya
Al nuttige tips van Globeskater.
Aangezien je in Cambodja bent geweest, wil ik daar even op verder borduren.
Thailand en Maleisië zijn inderdaad iets duurder. Reken op 20€ terwijl je in Cambodja voor 15€ rond kan komen (Angkor even buiten beschouwing gelaten). Aangezien jouw traject zich grotendeels langs stranden zal situeren (in Thailand toch), zal dat je dagbudget niet ten goede komen. Aan de andere kant: als je op het strand ligt, spendeer je ook geen geld aan iets. Met jouw budget van 800 à 1000€ kom je dus wel toe ... zonder vliegticket weliswaar.
Gezien het regenseizoen, is de oostkust het beste. De eilanden rond Koh Samui zullen dan wel op je route verschijnen. En in Maleisië zijn 2 eilanden vlak bij Kota Bharu. Zoek zelf maar uit welke, want het zijn 'geheime' paradijsjes ;) In't zuiden heb je dan de archipel rond Tioman (waar ze ook Expeditie Robinson opnemen). Ook de moeite waard.
Met het binnenland van Maleisië en het uiterste zuiden van Thailand heb ik geen ervaring.
Reizen zal comfortabeler gaan dan in Cambodja aangezien ze betere wegen hebben en het openbaar vervoer beter geregeld is (betere bussen ipv gammele pick ups).
Er is echter een groot verschil in cultuur tussen Cambodja en jouw reis. En dat heeft te maken met de religie. Het Boedhisme spreekt nu eenmaal meer tot onze verbeelding dan de Islam. En dat heeft vooral te maken met de traditie's en de gebouwen die er bij horen. Zelfs in klederdracht zal je verschil merken tijdens jouw reis (minder authentiek als je het mij vraagt). Ook dat 'kleine dorpjes' gevoel had ik niet echt in deze regio.
Misschien ga je echter niet langs de oostkust en hindert de regen je niet. Dan is de regio rond Phuket een aanrader. Pkuket sla je best over. Gewoon de dingen doen die er rond liggen. Veel kan je per openbaar vervoer of per boot bereiken en indien het echt niet meer verder kan, ter plekke iemand in de arm nemen die je naar je eindbestemming wil brengen met zijn bootje. Zorg er echter voor dat je niet meer gaat betalen dan een georganiseerde excursie ;)

Veel plezier met je voorbereidingen.

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 20 mar 2009 14:42
door eefje
Hey,
Nog even een kleine aanvulling van mij. Met je budget zit het inderdaad goed. Doordat je maar een maand hebt en dus relatief veel zou moeten reizen zal je gemiddelde budget inderdaad rond de 20 euro komen. Dit moet overigens goed lukken. Ik vond het vervoer in Maleisie trouwens onwijs goed geregeld! De bussen waren snel en de beloofde tijdsduur klopte eigenlijk altijd (dit is in Azie nogal eens anders!). Overigens nog een kleine tip mbt busreizen. Koop je kaartje gewoon in de bus bij de kaartjesverkoper die vanzelf naar je toe komt! Daar zijn ze altijd (een stuk) goedkoper dan op stations!

Je had verder nog de vraag of er een trein rijdt tussen maleisie en cambodja, deze rijdt er wel. Vanuit Butterworth(maleisie) kun je richting Thailand reizen. Het ligt er natuurlijk aan hoe Noordelijk je Thailand in wilt voor de bestemming in Thailand. Een kleine tip: kijk even op Air asia of je niet net zo goed een vliegticket kunt kopen! Zo vloog ik vanuit Ko Samui naar Penang (georgetown) voor nog geen 20 euro incl. toeslagen! Dit scheelt enorm veel in tijd!

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 20 mar 2009 16:09
door Globeskater
http://seat61.com/Thailand.htm

http://seat61.com/Malaysia.htm

Op deze sites kan je veel info vinden over treinreizen in Thailand en Maleisie

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 21 mar 2009 04:24
door Moira
Hallo,

Let wel op dat Maleisie wel wat duurder is dan Thailand. Dus ook vele atracties die er zijn zijn net wat duurder dan Thailand. In Thailand kun je ook meer onderhandelen over de prijs. In Maleisie zijn de prijzen meer vaststaand dus niet onderhandelbaar.

gr van Moira

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 21 mar 2009 18:17
door mrn500
Hey,

heel erg bedankt allemaal voor jullie tips en adviezen, erg fijn! :) ook wat betreft tickets, treinen etc. de tip van vliegen is idd een goeie optie, daar ga ik me eens in verdiepen.. in mijn budget had ik overigens idd het ticket niet meegerekend! dus dan ga ik het zeker wel redden, gelukkig!

Regenseizoen! maar natuurlijk, hoe kon ik het vergeten.. goed dat je het zegt! De wegen vond ik in Cambodja trouwens heel erg meevallen ;) en die 2 eilandjes, ik weet welke je bedoelt:D weet alleen niet of het handig qua route/tijd is om die kant op te gaan (want anders kan ik beter bij penang de grens oversteken..)

wat betreft religie, ja ik had het gelezen over Maleisië, maar ik ben benieuwd: ik ben in Marokko geweest, is het vergelijkbaar of het minder islamitisch? omdat het een land is van verschillende culturen en religies denk ik zelf dat het wat minder is..

Re: Advies gevraagd - reis Thailand&Maleisië

Geplaatst: 10 apr 2009 17:00
door madeliefje88
Heey
ik heb nog geen ervaring met reizen in thailand en malesië,maar wij gaan met zn tweetjes in juli'09 ook een maand naar t&M en wij hebben samen iets van een budjet van 40-50 p.d. in gedachten. denk aan de ervaringen te lezen dat het wel ruim genoeg is (tja t is maar hoe duur je te maakt..) Owja wij vliegen ook met asia arilines naarr Kuala lumpur vanaf Londen, dat was veel voordeliger. En ook binnenlandse daar vluchten zijn niet duur.
Suc6 en veel plezier!