Pagina 1 van 1
Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 03 nov 2011 19:55
door Tomtom
Beste Reizigers,
Voor mijn trip in Australie (Oostkust + Outback) wil ik mogelijk nog een 'reisboek' aanschaffen. Nou ben ik er eigenlijk twee tegen gekomen en ben ik benieuwd wat jullie ervaringen en adviezen zijn.
De Lonley Planet? Of het Nederlandse Rough Guide..
Waar staan de beste en handigste dingen in, zoals mooie bezienswaardigheden en/of hostels etc.
Ik neig naar de Rough Guide omdat die lekker in het Nederlands is.
Wat vind jij?
Re: Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 03 nov 2011 21:09
door Francine
Oei. Ik denk dat dat heel persoonlijk is en er vaak aan ligt waar mensen ooit mee zijn begonnen. Ik vind de LP fijner (had toen in elk geval meer kaartjes, meer tips voor hostels enz, maar ze veranderen soms per jaar), maar anderen zullen de RG prettiger vinden.
Waar je op kunt letten: welke guide is het nieuwste, staan er veel kaartjes in (vond ik vooral toen ik met het OV reisde prettig. Als je met de auto bent, rij je wat makkelijker wat rond in een stadje), staan er veel tips in voor hostels, campings, enz. met telefoonnummers. Aantallen restaurants vind ik zelf totaal niet belangrijk (je vind altijd wel wat). Ook fijn als er van veel verschillende plaatsen een klein beetje informatie staat over wat er te doen is.
Er is vast ook wel iemand op dit forum die meer over de RG weet te vertellen. Ik heb van Australie alleen LP's, van andere landen heb ik wel eens een RG gehad, maar ik vind ze zelf minder fijn (minder overzichtelijk). Maar opnieuw: smaken verschillen!
Re: Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 04 nov 2011 02:34
door Kims
Hi,
Beiden zijn erg goed. Laten we het zo zeggen, met de Lonely Planet zul je aanzienlijk minder lonely zijn dan met de Rough Guide omdat zo goed als iedereen de LP gebruikt....

De Rough Guide heb je trouwens ook in het Engels en geeft vaak net wat andere plekken aan en meer achtergrondinformatie.
Ligt er net aan wat je wil. LP is trouwens ook digitaal te verkrijgen met flinke korting op LP site.
Groetjes
Re: Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 04 nov 2011 16:54
door Globeskater
ik zou qua lonely planet alleen niet de discovery guide nemen maar de gewone...
Re: Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 06 nov 2011 09:57
door Backpackgek
Wij hebben in Ozzi beide gebruikt, maar waren meer fan van de RG. Er stond meer in, meer 'onbekendere' (voor zover dat kan..) plekken. Toch is het altijd persoonlijk. Ik houd meer van de RG, terwijl anderen meer voor de LP zijn.
Re: Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 17 nov 2011 16:33
door Tomtom
Globeskater schreef:ik zou qua lonely planet alleen niet de discovery guide nemen maar de gewone...
Bedankt voor de tip. Hoe kan ik dit verschil zien? Staat dat gewoon op de cover?
Re: Lonley Planet of Rough Guide? - Australie
Geplaatst: 22 nov 2011 06:36
door Globeskater
op de cover staat heel groot discover australia.. hij werd mij aangeraden in de winkel maar heb er echt spijt van dat ik deze gekocht heb..