Pagina 1 van 2

Route door Zuid-Oost Azië

Geplaatst: 12 jul 2008 10:52
door Daniii
Hoi Allemaal!
Ik heb eindelijk de knoop doorgehakt en heb besloten eerst te gaan reizen in plaats van te studeren. Eerst ga ik werken tot ik genoeg geld heb verdiend om 6 maanden door Azië te kunnen reizen.
Hoeveel hebben jullie gespaard/uitgegeven? Of kunnen jullie een schatting maken van de kosten?

Ik wil vliegen naar Bangkok en dan eerst een rondje maken door Thailand, Laos, Vietnam & Cambodja om als laatste naar Indonesië te vliegen waarna ik weer naar huis ga.

Is het reeel om te denken dat ik kan leven van gemiddeld 20,- euro per dag? Hier reken ik de vliegtickets niet bij.

En wat waren voor jullie de hoogtepunten in deze landen?

Als laatste vroeg ik me af of je veel mede-backpackers tegen komt, aangezien ik alleen reis zou ik dat wel gezellig vinden...

Groetjes Dani

Geplaatst: 12 jul 2008 19:29
door karinmartin
20 euro per dag moet normaal gesproken voldoende zijn. maar het hangt er natuurlijk vanaf hoeveel luxe je wilt.
maar als je goedkoop reist en eet op straat en niet heel veel alcohol iedere dag dan moet dat te doen zijn.

ja je komt bijna overal backpackers tegen uit allemaal verschillende landen. soms zijn er wat plaatsen waar je ze 'gelukkig ' niet ziet.

een paar hoogte punten van onze reis :
cambodja : angor wat , phnom phen de voormalige gevangenis
thailand : koh chang in andaman zee, chiang mai, chiang rai, pai en nog veel meer plaatsen.
laos : tat lo (en nog meer plaatsen maar tat lo is super)
vietnam : danang ,dalat en sapa en de tunnels die je vanuit saigon kunt bezoeken

Geplaatst: 20 jul 2008 00:12
door bolletjeom
20 euro is te doen wanneer je altijd op je budget let en voor het goedkoopste gaat en niet al te snel reist.
En het hangt een beetje van het land af, natuurlijk.

ik kan me helemaal vinden in het lijstje van Karinmartin. Thailand is lekker inkomen. makkelijk land om te reizen maar niet heel bijzonder. Laos vond ik geweldig maar wel wat pittiger. Een zachte matras moeten ze daar nog uitvinden en ik had wat moeite met het eentonige eten. maar het was de moeite waard. Cambodia was indrukwekkend en ik ben dol op Vietnam. vooral het eten!

Geplaatst: 27 jul 2008 14:46
door Daniii
Allebei heel erg bedankt!
Zijn jullie toevallig ook op Java geweest? Daar wil ik heel graag heen, maar weet er nog niet zoveel over. Het is veilig? Hoe kan ik het beste reizen?

Groetjes Daniii

Geplaatst: 27 jul 2008 23:15
door Tikva
Ik ben op de helft van java geweest. Leuk en makkelijk te bereizen met trein en bus. Afstanden zijn wel vrij lang tussen de grootste toeristenplaatsen.

Hoogtepunten natuurlijk de bromo vulkaan ook mooi borabordur.. Leukste plaats vond ik Yogya

Geplaatst: 27 jul 2008 23:42
door karinmartin
nee sorry kan je niets vertellen over java.

Geplaatst: 28 jul 2008 11:20
door Jenny
Java is zeker een aanrader!

Persoonlijk vond ik de vulkanen de Bromo (ten oosten van Malang) en de Tangkuban Perahu (bij Bandung) echt geweldig, maar ook het gebied bij het Dieng Plateau (Wonosobo) is een aanrader voor z'n natuur/landschap en zwavelbronnen.

Qua tempels zou ik de Borobudur en Prambanan rondom Yogya niet over willen slaan. Yogya is sowieso geweldig als culturele hoofdstad van het eiland.

Wanneer je weg wilt van de drukte en de touristen zou ik ook het gebied bij Blitar/Kediri bezoeken. Daar kom je ECHT geen buitenlander tegen, maar er zijn wel verschillende (kleine) tempels en prachtige bergen.

Zie ook:
http://www.ikreis.net/main.php?cid=16
http://www.outofasia.nl/set.php?cid=153
http://www.outofasia.nl/set.php?cid=154

Geplaatst: 28 jul 2008 21:00
door Daniii
Jenny ik zie op je website dat je veel vrijwilligerswerk doet.. Dit zou ik ook heel graag gaan doen tussen het reizen door, maar hoe vind ik die projecten?
Bedankt voor de tips!

Geplaatst: 30 jul 2008 21:30
door Daniii
Oh en ik heb nóg een vraagje :D
waar koop ik het voordeligste vliegticket naar bangkok (of ergens anders in azie, het maakt niet echt uit waar ik begin)?
En hoe doe ik dat het handigst als ik niet weet wanneer ik terug wil vliegen? Een retour lijkt me niet fijn omdat de datum dan vast staat. Maar doen ze er moeilijk over als ik geen ticket het land UIT heb?

Geplaatst: 30 jul 2008 22:39
door Jenny
Daniii schreef:Jenny ik zie op je website dat je veel vrijwilligerswerk doet.. Dit zou ik ook heel graag gaan doen tussen het reizen door, maar hoe vind ik die projecten?
Bedankt voor de tips!
Op deze site staat een aantal tips over organisaties die je vrijwillierswerk aanbieden. Zo heb bv ik een aantal projecten via http://www.siw.nlgedaan (Bangladesh, Mongolie). Een aantal andere projecten heb ik gewoon ter plekke geregeld (Thailand, Indonesie), wat soms prima werkt wanneer je flexibel bent.

Het 'nadeel' van ter plekke iets regelen is echter dat je zelfstandig dingen moet kunnen ondernemen in een andere cultuur (volgens hun gebruiken!), omdat begeleiding vaak afwezig is. Niet iedereen zal dit kunnen, en ik zou het ook niet aanraden aan iemand die totaal geen ervaring heeft met reizen/(vrijwilligers)werk in Azie.

Succes,


Jenny

Geplaatst: 05 aug 2008 19:04
door NoaFloa
Wat je in Laos moet doen, is een scooter huren en een meerdaagse scootertrip door/op het bolavenplateau ondernemen. Onderweg genoeg te zien en veel watervallen bezoeken. Heerlijk rustig op de (goede en verharde) wegen. Echt een hoogtepunt van onze trip!

Route door Zuid-Oost Azië

Geplaatst: 17 dec 2008 18:13
door Leiv
Hallo,

21 januari vertrek ik richting Zuid-Oost Azië om daar een half jaar te gaan reizen. Ik ga zes landen bezoeken. Voor het gemak ga ik er in deze beschrijving vanuit dat ik in elk land één maand zal blijven. De route die ik heb uitgestippeld is als volgt:

Ik vlieg op Bangkok, waarna ik door Thailand ga reizen. Vervolgens vlieg ik vanuit Bangkok naar Hanoi. Vanuit Hanoi zuidwaarts naar Ho Chi Minh. Hiervandaan steek ik de grens over naar Cambodja, om vervolgens door te trekken naar Laos. Vervolgens van Vientiane richting Kuala Lumpur met het vliegtuig. Halverwege de maand wil ik vanuit Kuala Lumpur op Kota Kinabalu vliegen om Borneo te verkennen. Ten slotte vlieg ik vanuit Kota Kinabalu op Jakarta, waarna ik Indonesië doorkruis om uiteindelijk via Bali op Bangkok te vliegen.

Ik heb bij deze route rekening gehouden met de seizoenen en daarnaast heb ik geprobeerd de route zo voordelig mogelijk te maken qua transport.

Eventuele aanmerkingen of tips zouden zeer gewaardeerd worden. ^O^

Bij voorbaat dank.

Re: Route door Zuid-Oost Azië

Geplaatst: 17 dec 2008 18:34
door tom
kijk ook even rond in andere azië topics, zijn de laatste tijd veel vergelijkbare vragen gesteld.

met jouw route sla je een prachtig gebied over, namelijk noord-laos.
ik ben zelf niet in maleisië geweest maar heb daar niet al teveel goeie verhalen over gehoord. ik zou maleisie dus skippen in het voordeel van noord-laos.

ook vraag ik me af of al dat vliegen wel nodig is??
waarom ga je niet vanuit noord- thailand laos in, zuidwaarts cambodja in en dan weer omhoog door vietnam.
kun je vervolgens van hanoi naar jakarta vliegen.

er is meer dan genoeg te zien onderweg en dit gebied is juist leuk om met bussen te reizen.

Re: Route door Zuid-Oost Azië

Geplaatst: 17 dec 2008 19:13
door Leiv
Bedankt voor je reactie. Maar, ter verduidelijking: de route die ik heb beschreven is een heel globaal plan. Ik ga nog uitzoeken welke gebieden ik wil bezoeken in de verschillende landen.

Ik wilde eerst een kleine maand rondreizen in Thailand en dan een internationale vlucht nemen, zodat ik geen visum voor Thailand hoef te kopen. Ik zal hier nog over nadenken, aangezien het toch ook wel weer erg Hollands van me is.

Re: Route door Zuid-Oost Azië

Geplaatst: 17 dec 2008 23:29
door kohraya
Even hard op denken:
1 maand Thailand
1 maand Vietnam
3 weken Cambodja
1 maand Laos
3 weken Sabah
1 maand Java
2 weken Bali

Klopt! Maleisië skippen.
Persoonlijk zou ik Birma proberen binnen te geraken. Maar dat is omdat ik die andere landen al gedaan heb, en Birma niet.
Sarawak is ook erg de moeite waard.
De eilanden van de Andamanse zee vallen inderdaad weg wegens het seizoen.

Bevraag je ook goed hoe het zit met visa. In Thailand is er pas iets veranderd. En het was bvb makkelijker om van Laos naar Cambodja te gaan, dan omgekeerd (ivm visum aan de grens te regelen).