Pagina 1 van 1
Tent Nieuw Zeeland?
Geplaatst: 05 dec 2005 20:19
door isaacdvt
Hoi,
Ik bedacht mij dat je met een tentje ontzettend veel geld kan besparen...
Nu is mijn vraag zijn er veel backpackers die een tentje meenemen, loop je zo niet de contacten mis...
hoe zijn de campings?
en verder wat zijn je eigen ervaringen of ben je van plan om een tentje mee tenemen naar NZ
groeten isaac
Geplaatst: 02 jan 2006 21:20
door Vince
Beste Isaac,
ok ik spreek niet uit eigen ervaring maar heb er wel veel mensen over gesproken in NZ. een tent kan vaak prima. er zijn veel campings of hostels die een aantal campingplaatsen hebben. de voorzieningen zijn over het algemeen goed (vergelijkbaar met NL).
over de contacten moet je je geen zorgen maken want de meeste contacten doe je op buiten je tent toch

nee ik bedoel dat je genoeg mensen ontmoet overal want als je in een tent slaapt heb je gewoon nog toegang tot alle faciliteiten van het hostel (zoals gezamelijke ruimte) en daar zul je zat mensen ontmoeten. je moet gewoon eens op internet gaan zoeken naar hostels etc. in de gebieden waar je heen wilt en dan kan je even de prijzen vergelijken. beetje goed zoeken op internet verduidelijkt veel voor je reis (checken van prijzen etc.) en zo kan je zelf het beste beslissen wat je wilt doen! nog meer vragen? je weet waar je ze kwijt kan!

Geplaatst: 03 jan 2006 12:06
door Marijn
Helemaal mee eens. Ik heb in NZ een tijdje met tent rondgereisd, het is goed te doen en je bespaart weer een paar centen. Normaal bij een hostel betaal je iets van 20 dollar, met tent 10 of 12. Nadeel is wel dat je dus een boel extra spullen mee sleept (tent, slaapzak en matrasje) en het blijft toch iets minder comfortabel.
Ik zou niet aanraden naar gewone campings te gaan. Ten eerste zijn ze niet eens zo goedkoop, en ten tweede is het een stuk minder leuk als je alleen reist. Iedereen daar heeft toch al z'n eigen gezinnetje en plannen, dus je maakt minder contact. Dus gewoon bij hostels in de tuin staat is veel beter, goede voorzieningen (geen kookspullen nodig!) en veel gezelliger.
Succes! Marijn
Geplaatst: 28 jul 2006 20:24
door Marije
Hoi! Ik heb hier ook nog een vraagje over...
Ik had inderdaad al gehoord hostels beschikken over kookgerei en dat je dus niets mee hoeft te nemen, maar is dat altijd zo, dus in elk hostel, of niet? En daar mag je dus ook gebruik van maken als je campeert in de tuin?
En weet iemand misschien ook hoe dat op gewone campings zit? Hebben ze daar ook kookspulletjes? Of is het toch wel handig om een gasflesje en pannetje mee te nemen?
Groetjes Marije
Geplaatst: 03 sep 2006 20:38
door Marijn
Hostels hebben altijd kookspullen die je mag gebruiken, ook als je er kampeert. De kwaliteit wil nogal eens varieren natuurlijk, maar over het algemeen was het in NZ goed te doen.
Gewone campings heb ik niet veel bezocht, maar die ik heb gezien hadden een gebouwtje met gaspitjes en koelkasten. Bestek en pannen kon je huren tegen een bescheiden bedrag en een borg.
Re: Tent Nieuw Zeeland?
Geplaatst: 13 okt 2006 10:54
door marleentjeenerwin
hoi ben erwin hen heb een half jaar in nieuw zeeland in een tent rond gereisd. scheelt heel veel geld. elke camping heeft een keuken waar je gebruik van kan maken en je kan goed wild kamperen vooral op het zuidereiland. maar je moet wel een goede slaap zak hebben want in de lente en herft heb je koude nachten en in de bergen kan het heel koud worden. ik heb heel veel goed weer gehad en winig problemen met camperen. en mensen kom je gewoon tegen in de keuken of tv kamer. fijne reis groetjes erwin
met de tent door NZ vertrek 18 febr
Geplaatst: 19 dec 2006 15:10
door tint
hoj, op 18 februari 2007 vetrek ik met mn rugzak en tentje naar nieuw zeeland in de hoop dat ik ook regelmatig op het noordereiland kan wildkamperen... ben van plan om eerst 2 maanden op N eiland rond te trekken en nadien 2 maanden op het Z.
zijn er nog mensjes die in die periode op hun eentje met een tent aan het rond reizen zijn? die mogen dan zeker contact opnemen met deze 24j belgische meid.
mn e-mailadres is
tint@hotmail.com
homepage:
http://droomland.skynetblogs.be
Geplaatst: 19 dec 2006 16:27
door bolletjeom
Dag (wild) kampeerders.
wij waren in N-Z op pad met een campertje en kwamen er achter dat wildkamperen een stuk lastiger is dan in Australie.
In australie kun je een roadmap kopen met daar op de wildkampeer plekken aangegeven. bij de natuurbeheer organisaties kun je mooie lijsten halen.
In N-Z zijn er niet alleen minder wildkampeer plekken. ze zijn ook nog eens zo goed als niet op papier gezet.
Ook de overzichten van DOC kloppen vaak voor geen meter.
Wij zijn toen voor het algemeen nut en uit verveling gaan bijhouden waar je wild kon kamperen of op zijn minst voor weinig.
Dit heb ik in een lijstje gezet die op deze site is terug te vinden bij:
https://www.aroundtheglobe.nl/reizen/ni ... si226.html
ik moet erbij zeggen dat niet al deze plekken ook geschikt zijn voor een tentje. En dat dit de plekken zijn die we zijn tegengekomen...en uiteraard hebben we niet het hele land gezien.
Vraag gerust bij de locale VVV's naar de goede locatie van de DOC kampeerplekken ( die soms gratis zijn of op zijn minst goedkoop) of een wildkampeerplek.
Ik geloof dat wildkamperen in de meeste regios niet mag. het kan dus gebeuren dat de VVV dame je wel iets in WIL fluisteren maar niet mag! Wij hebben zeker 3 keer een briefje in onze handen gestopt gekregen toen de baas even niet keek!
heel veel plezier en neem een warme slaapzak mee

:o)
Geplaatst: 21 dec 2006 15:20
door tint
dankjewel voor deze zéér goede tips!!
Re: Tent Nieuw Zeeland?
Geplaatst: 04 feb 2011 10:30
door bayofislandscampers
Volgens mij staat deze informatie hier nog niet? Neem geen tentje mee uit Nederland. Koop er eentje in Nieuw Zeeland!
Kampeer spullen worden bij de douane binnenste buiten gekeerd! Waarom? Omdat men geen vreemde zaden of iets dergelijks hier in NZ wil hebben.
Koop er eentje in de eerste paar dagen in NZ. De Warehouse heeft vaak aanbiedingen en zeker in Auckland en Christchurch zijn er meerdere Warehouses (grote rode gebouwen)

en diverse outdoor shops die tenten (tentjes) verkopen. Rond de honderd euro een prima tentje voor je vakantie! Veel backpackers lodges hebben ook plaatsen voor tentjes. Bijvoorbeeld Hide A way lodge in kerikeri Northland om er maar 1 te noemen.
Let wel! openbaar vervoer is hier niet zo als in Nederland of Europa. Er gaan wel bussen twee keer per dag naar allerlei plaatsen in Nieuw Zeeland maar wil je het land echt verkennen dan kan je niet zonder auto of camper.
groet,
Rob Paihia
Re: Tent Nieuw Zeeland?
Geplaatst: 10 jul 2012 17:51
door yllod
goeie tip van die tent uit nederland, maar dat gaat neem ik aan ook op voor een tent uit australie!? Wij gaan eerst 3 mnd nr AU en daarna 3 mnd nr NZ. Wij willen in AU eententje kopen voor bij de huurauto en die dan meenemen nr NZ en daar ook een gewone auto huren en kamperen.