Hoe handig is een creditcard op reis?

Altijd al willen weten of het mogelijk is om de reis te maken die je al jaren wilt gaan doen met het budget die je voor ogen hebt? Of wil je weten welke verzekering het beste bij jouw reis past?
MarcB
Reiziger
Berichten: 43
Lid geworden op: 05 jun 2010 17:34

Re: Welke creditcard Visa of Mastercard?

Bericht door MarcB »

Ik heb ze beide en alleen een keer in Cambodja meegemaakt dat ze Mastercard niet accepteerden en Visa wel. Voor de rest overal de Mastercard gebruikt.
Reismeis
Reisexpert
Berichten: 2851
Lid geworden op: 10 jul 2011 23:31

Re: Welke creditcard Visa of Mastercard?

Bericht door Reismeis »

Bedankt voor je reactie! De aanvraag voor een MC is inmiddels de deur uit.
..take nothing but memories, leave nothing but footprints..
MTeela
Berichten: 14
Lid geworden op: 22 nov 2012 17:59
Locatie: Delden

Re: Welke creditcard Visa of Mastercard?

Bericht door MTeela »

Ik heb er zelf ook naar gekeken en pas een mastercard aangevraagd. Je betaald standaard jaarlijkse (of per kwartaal) kosten voor het hebben van de kaart. Mastercard was voor mij goedkoper dan Visa hierin. De gebruikerskosten van master zijn daarin weer duurder dan visa. Voor mij was de afweging dus vooral hoe vaak ik de kaart zou gaan gebruiken.

Ik gebruik de kaart alleen op reis en dan ook zoals je zelf zei alleen voor zaken dat niet met internetbankieren te betalen valt of als backup. Dus ik heb gekozen voor mastercard. Daarnaast zit ik bij de rabo en was mastercard het "huismerk". Om nou naar een andere bank te gaan voor een creditkaart die ik weinig gebruik? Me not gezien!

Voor de gebruikerspunten ben ik banger dat er helemaal geen ATM of iets dergelijks is dan dat er geen Mastercard wordt geaccepteerd.
Not all those who wander are lost.
menasil
Reisexpert
Berichten: 3881
Lid geworden op: 29 jan 2010 21:37
Locatie: Warmenhuizen

Re: Welke creditcard Visa of Mastercard?

Bericht door menasil »

je hoeft voor Visa niet naar een bank of moeite te doen om deze aan te vragen. Je kan het ook zelf bij ICS aanvragen. Dat heb ik gedaan toen ik een Visa nodig had. Dat ging makkelijk. Er was ook een actie dat je hem jaar gratis mocht hebben. Daarnaast kun je ook via bepaalde bedrijven goedkoper aan een Visa komen zoals ANWB. Die hebben speciale actie voor leden. Ook dit kan je vinden via de website van ICS.
HansvanHintum
Berichten: 3
Lid geworden op: 11 jan 2014 16:28

Creditcard aanvragen

Bericht door HansvanHintum »

Hallo allemaal,

binnenkort vertrek ik voor lange tijd naar Zuid-Oost Azië. Nu wil ik graag een creditcard aanvragen, aangezien dat daar makkelijker is voor betalingen van vluchten, overnachtingen en activiteiten.

Nu is het zo dat je bij het aanvragen van een creditcard een verplicht minimum inkomen nodig hebt. Mijn probleem is dat ik dat niet heb. Ik krijg per maand zo'n €700,- netto via mijn werkgever. Ik heb verder geen uitkeringen of andere inkomsten.

Heeft iemand een goede tip hoe ik toch aan een creditcard kan komen?
ik kan een creditcard lenen van mijn moeder, maar ik ben er dan niet zeker van of de betalingen dan worden geaccepteerd.

Ik hoor graag van u.

Vriendelijke groet,

Hans van Hintum
Gebruikersavatar
Michelle89
Reisexpert
Berichten: 316
Lid geworden op: 12 dec 2010 12:11
Locatie: Gouda

Re: Creditcard

Bericht door Michelle89 »

Bij welke bank zit je? Ik had namelijk hetzelfde probleem, maar ik zit bij de ING en daar kan je gewoon een gratis creditcard aanvragen zonder dat je inkomen of iets moet opgeven. Ik heb deze nu al een aantal jaar en doet het overal prima! Het is namelijk gewoon een mastercard.
Reismeis
Reisexpert
Berichten: 2851
Lid geworden op: 10 jul 2011 23:31

Re: Creditcard

Bericht door Reismeis »

Toen ik nog studeerde heb ik een cc aan kunnen vragen doordat mijn vader borg stond (Rabobank). Maar dat is alweer heel wat jaartjes geleden, geen idee of dat nog kan. Wij hebben nu ook een Mastercard (via ABN), maar daar moesten wij wel ons inkomen opgeven.
..take nothing but memories, leave nothing but footprints..
Elrosso
Reisexpert
Berichten: 287
Lid geworden op: 17 aug 2012 23:03

Re: Creditcard

Bericht door Elrosso »

Misschien iets bestellen bij Amazon en dan kiezen voor betalen met hun creditcard? Weet niet of er een check wordt gedaan.
Gek van reizen en eigenwijs om het onbekende te ontdekken. Wanneer de auto er niet kan komen, zal ik het lopend af moeten maken.
Gebruikersavatar
Jenny
Reisexpert
Berichten: 6443
Lid geworden op: 30 jan 2007 18:56
Locatie: Utrecht

Re: Creditcard

Bericht door Jenny »

Elrosso schreef:Misschien iets bestellen bij Amazon en dan kiezen voor betalen met hun creditcard? Weet niet of er een check wordt gedaan.
Vliegmaatschappijen checken regelmatig, ik zou niet zomaar tickets boeken met andermans kaart.
ikreis.net voor alles over reizen en fotografie
Elrosso
Reisexpert
Berichten: 287
Lid geworden op: 17 aug 2012 23:03

Re: Creditcard

Bericht door Elrosso »

Jenny schreef:Vliegmaatschappijen checken regelmatig, ik zou niet zomaar tickets boeken met andermans kaart.
Ik bedoel dat je een creditcard kan aanvragen na een bestelling op Amazon. Dan betaal je je bestelling direct met "hun" creditcard en heb je er 1 in je bezit. Ik weet alleen niet of bij deze wijze van creditcard verkrijgen er wordt gekeken naar je financiele situatie.
Gek van reizen en eigenwijs om het onbekende te ontdekken. Wanneer de auto er niet kan komen, zal ik het lopend af moeten maken.
HansvanHintum
Berichten: 3
Lid geworden op: 11 jan 2014 16:28

Re: Creditcard

Bericht door HansvanHintum »

Michelle89 schreef:Bij welke bank zit je? Ik had namelijk hetzelfde probleem, maar ik zit bij de ING en daar kan je gewoon een gratis creditcard aanvragen zonder dat je inkomen of iets moet opgeven. Ik heb deze nu al een aantal jaar en doet het overal prima! Het is namelijk gewoon een mastercard.
Ik zit bij de ABN Amro bank. En daar willen ze dat ik een minimum inkomen van €1150,- netto heb.

Mijn moeder heeft een creditcard, maar ik kan niet met haar creditcard bij de low cost airlines (Tigerair, AirAsia en Jetstar) boeken omdat de naam op de creditcard niet overeen komt met mijn naam op het ticket.

Heb zonet een e-mail naar de bank gestuurd met de vraag of mijn ouders gerant kunnen staan. Ben benieuwd of dit mogelijk is. Mijn ouders hebben een vast inkomen die rond modaal liggen.

Verder zit ik ook te kijken naar een prepaid creditcard. Ik kwam uit op Viabuy.com. Ik vroeg me af of iemand hiermee ervaring heeft?
rianne1990
Berichten: 4
Lid geworden op: 27 dec 2013 12:11

Re: Creditcard

Bericht door rianne1990 »

Ik zit bij de Rabobank (volgens mij nog wel een studentenrekening of jongerenrekening), maar daar heb ik ook geen minimum inkomen nodig.

Mijn vader heeft al jaren een creditcard via de anwb en werkt uitstekend. Je moet sowieso lid zijn van de anwb (maar die kan je voor 17,50 geloof ik worden). Of je een minimuminkomen nodig hebt weet ik niet >> https://www.anwb.nl/creditcard
Reismeis
Reisexpert
Berichten: 2851
Lid geworden op: 10 jul 2011 23:31

Re: Creditcard

Bericht door Reismeis »

Voor de ANWB cc moet je ook je inkomen opgeven, deze hebben wij ook jaren gehad (en is ons overigens prima bevallen).
..take nothing but memories, leave nothing but footprints..
Sandervh
Reisexpert
Berichten: 499
Lid geworden op: 29 feb 2012 11:03

Re: Creditcard

Bericht door Sandervh »

maak samen met je vader en/of moeder een afspraak bij de bank. En leg de situatie uit. Vaak kunnen ze dan wel iets regelen, bijv. met een regeling dat je ouders garant voor je staan.
Reisagenda 2015: Maart '15 midweek skiën Oostenrijk - Mei "15 4 weken Colombia - Juni/juli "15 1 week Schotland En nu is het geld op...
Travelvideo: Living on the Edge - A bikers legacy through Vietnam
Travelvideo: Colombia 2015
Melissa2305
Vakantieganger
Berichten: 25
Lid geworden op: 14 mei 2012 13:19

Re: Creditcard

Bericht door Melissa2305 »

Het GWK heeft van die prepaid creditcards, ik heb er zelf geen ervaring mee, maar wellicht is dat een optie!
Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 10 gasten